XXX Powiatowy Konkurs Plastyczny – „Najpiękniejsze zabytki Europy”

19 października 2022 - 18 listopada 2022

Grafika informująca o XXX Powiatowym Konkursie Plastycznym - „Najpiękniejsze zabytki Europy” - Wojkowice 2022

Jesienią dni są coraz krótsze, a wieczory dłużą się w nieskończoność… to znak, że czas na kolejny, już 30-ty Powiatowy Konkurs Plastyczny pod egidą Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. Długie jesienne wieczory sprzyjają kreatywnej pracy i wszelkim działaniom w domowym zaciszu, dlatego rzucamy plastyczne wyzwanie dla młodych artystów na wykonanie w dowolnej technice pracy nawiązującej do tematu – „Najpiękniejsze zabytki Europy”. Na Wasze dzieła malarskie, rysunkowe, graficzne i w innych technikach czekamy do 18 listopada do godziny 15.00. Szczegóły udziału w konkursie znajdują się w regulaminie dostępnym na stronie MOK-u.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi dzieci na otaczający nas świat, a przede wszystkim na piękno architektury i dziedzictwa kulturalnego Europy. Każdy z nas podróżuje, odwiedza znane miasta podczas zagranicznych wycieczek i zachwyca się zabytkami, które ma okazję podziwiać podczas tych wypraw. Warto przy pomocy rodziców i rodziny przypomnieć sobie najpiękniejsze miejsca, które się odwiedziło i przedstawić je w formie plastycznej przy użyciu ulubionych materiałów. Mogą to być znane i lubiane zabytki znajdujące się w Polsce, ale również te z innych krajów jak np. rzymskie Koloseum, Wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie lub Złota Uliczka w Pradze – liczymy na zaskakujące pomysły i jeszcze ciekawsze ich realizacje!

Konkurs przeznaczony jest do szerokiej grupy odbiorców – do udziału zapraszamy nawet maluchy uczęszczające do żłobka, a także dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Jury wybierze najlepsze prace w odpowiednich grupach wiekowych. Warto się zaangażować i stworzyć coś wyjątkowego. Czekamy aż zasypiecie nas Waszymi pomysłami! Prace można dostarczać osobiście lub za pośrednictwem poczty do nieprzekraczalnego terminu 18 listopada do godz. 15.00.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Start: