Wystawa | „Wojkowice śladami przeszłości”

1 sierpnia 2023 - 31 sierpnia 2023

Wystawa | „Wojkowice śladami przeszłości” w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Od 1 do 31 sierpnia 2023 w godzinach od 9:00 do 15:00

Sierpień to czas odpoczynku, urlopów i wakacyjnego relaksu – w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach trwają w tym czasie przygotowania do nowego roku kulturalno-edukacyjnego, ale nie oznacza to, że zabraknie ciekawych propozycji dla mieszkańców. Od 1 do 31 sierpnia od 9:00 do 15:00 będzie otwarta do zwiedzania wystawa związana z historią naszego miasta. „Wojkowice śladami przeszłości” to próba  prześledzenia najważniejszych wydarzeń w dziejach miasta, zbiór archiwalnych artefaktów z przeszłości, a przede wszystkim takich materiałów jak książki, czasopisma i artykuły dotyczące Wojkowic oraz zdjęcia. Wystawę współorganizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Wojkowicach oraz związany z Wojkowicami projekt – „Wojkowicki Wehikuł Wspomnień”. Wstęp jest darmowy, warto więc w czasie letnich spacerów odwiedzić nas w sierpniu.

Ślady przeszłości odkrywamy w wielu materiałach, które pełne wspomnień pokazują nam upływający czas i liczne zmiany, które kształtują miasto od pokoleń. Najważniejsze są oczywiście zdjęcia, na których rozpoznajemy przodków oraz miejsca, które tak bardzo się zmieniły. Zachęcamy więc mieszkańców Wojkowic do zapoznania się z naszą sierpniową wystawą, warto bowiem znać historię swojej małej ojczyzny i odkrywać jej tajemnice. Każdy kto zdecyduje się odwiedzić MOK otrzyma pamiątkową książkę – „Wojkowice wczoraj i dziś” – liczba egzemplarzy jest ograniczona, dlatego liczy się pierwszeństwo. Wystawa przybliży nam historię miasta, ważne wydarzenia z nim związane, ale będzie to także prawdziwy wehikuł wspomnień – nawiązuje ona bowiem do projektu „Wojkowicki Wehikuł Wspomnień”, który poprzez media społecznościowe gromadził zdjęcia i filmy nadesłane przez mieszkańców. Serdecznie zapraszamy!

Start:
1 sierpnia 2023