WIECZOREK MUZYCZNY | FILIP ŻÓŁTOWSKI QUARTET

21 lipca 2023 : 21:00 - 22:30

Filip Żółtowski Quartet - Wieczorem muzyczny - 21 lipca Park Miejski

„Wieczorki muzyczne prze fontannach” to gwarancja najlepszej muzyki i ciekawie spędzonego wieczoru, w poprzednich odsłonach mieliśmy okazję do wysłuchania różnych gatunków muzycznych, ciekawych interpretacji i szalonych improwizacji, a teraz przyszła kolej na jazz! Filip Żółtowski Quartet wystąpi dla nas 21 lipca o godz. 21.00. Ten gdański zespół ma już na swoim koncie znaczne sukcesy i koncerty w najbardziej prestiżowych miejscach w Polsce. Zachwycają swoim podejściem do tradycyjnego jazzu, łącząc go z nowoczesnymi brzmieniami, z folklorem, elektronicznym zabarwieniem, a nawet hip-hopowymi beatami. Zapraszamy mieszkańców Wojkowic na to wyjątkowe wydarzenie!

W skład zespołu wchodzą: Filip Żółtowski – trąbka, Szymon Zawodny – saksofon, Wojtek Wojda – instrumenty klawiszowe oraz Mikołaj Stańko – perkusja. Filip Żółtowski Quartet to młoda, gdańska grupa muzyków – zespół powstał w 2020 roku, a już niedługo po założeniu zdobyli 3 miejsce na Blue Note Jazz Competition. W 2022 zostali wyróżnieni przez fundację JazzPoPolsku w konkursie JazzJuniors w Krakowie. Wystąpili na Festiwalu Jazz Jantar oraz na Sopot Molo Jazz Festiwal. Ich debiutancka płyta Humanity, której utworów będziemy mieli okazję wysłuchać, była prezentowana w serii koncertów Jazz.pl na antenie II Programu Polskiego Radia. Tomasz Rozwadowski tak zrecenzował debiut kwartetu: „Humanity” to materiał przemyślany na wskroś: koncepcja powiązania natury z algorytmem to nic innego jak udana próba uzasadnienia organicznego splotu elementów bardziej tradycyjnych, czyli stylistyki quasi-bigbandowej (nie tylko big bandów jazzowych, ale także klasycznych orkiestr symfonicznych czy komercyjnych orkiestr rozrywkowych drugiej połowy XX w.) z nowszymi trendami jak jazz fusion czy współczesna muzyka taneczna. “

Warto dodać, że Filip Żółtowski skomponował muzykę do filmu krótkometrażowego “Poranki, kiedy wracamy do domów” stworzonego przez Kolektyw Kuzyni. Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach był Głównym Partnerem Filmu.
Filip został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wiedniu – Vienna International Film Competition, tytułem “Best Composer” – Najlepszy Kompozytor.

Zapowiada się więc prawdziwa uczta dla melomanów – serdecznie zapraszamy!

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach, a wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023″.

Filip Żółtowski Quartet - Wieczorem muzyczny - 21 lipca Park Miejski

21 lipca 2023