Wieczór kolęd i pastorałek

17 grudnia 2023 : 17:00 - 18:30

15zł

Kolędy i pastorałki to najpiękniejsze polskie pieśni bożonarodzeniowe oraz noworoczne. Ich tradycja sięga aż XV wieku, ale dopiero w późniejszych wiekach spopularyzowały się tak bardzo, że powstałe wtedy utwory weszły do dzisiejszego kanonu kolędowania. Wspólne kolędowanie i słuchanie tych pieśni jest jednym z najprzyjemniejszych momentów w świątecznym okresie, kiedy oczekujemy na Boże Narodzenie i przygotowujemy się na ten wyjątkowy czas. Dobrą okazją do wczucia się w ten przepiękny klimat będzie Wieczór Kolęd, który proponujemy mieszkańcom Wojkowic już 17 grudnia o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Bilety w cenie 15 zł będą dostępne w kasie MOK lub online.

Koncert kolędowy, na który zapraszamy jeszcze przed świętami będzie spotkaniem z działającymi w MOK-u zespołami oraz uczestnikami indywidualnych zajęć z nauki gry na fortepianie oraz nauki wokalu. Specjalnie na tę okazję został przygotowany kolędowy repertuar, który wprowadzi nas w zimowo – świąteczny nastrój i przypomni nam piękne polskie kolędy. Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury wystąpią : Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik”, zespół Swojaki, Chór kameralny Miejskiego Ośrodka Kultury oraz dzieci uczęszczające na zajęcia nauki gry na fortepianie oraz wokalu. Nasi artyści długo ćwiczyli aby przygotować się do występu, będziemy więc mogli posłuchać ich interpretacji najbardziej znanych kolęd i włączyć się do wspólnego śpiewania. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, wspólne kolędowanie integruje bowiem najmocniej i łączy pokolenia.

W czasie koncertu odbędzie się również przygotowany przez Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego w Wojkowicach, kiermasz stroików świątecznych,  wykonanych przez przyszłych architektów krajobrazu- uczniów Technikum w ZSOiT w Wojkowicach

KUP BILET

17 grudnia 2023