KONCERT “Blues nad Brynicą” | ONUS BLUES | STEREO TYP | KAJETAN DROZD BAND

14 stycznia : 17:00 - 21:00

30zł
grafika - Blues nad Brynicą

Serdecznie zapraszamy na drugą odsłonę bluesowego koncertu w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Blues nam w duszy gra – a tak naprawdę zagrają dla nas trzy zespoły, które w ramach „Bluesa nad Brynicą” rozgrzeją publiczność i dodadzą energii w styczniowe popołudnie. Wydarzenie odbędzie się 14 stycznia o godzinie 17.00. Bilety w cenie 30 zł dostępne będą online lub kasie MOK. Będzie się działo! Nasz bluesowy maraton muzyczny to solidna dawka dobrych rytmów i tekstów z niebanalnymi artystami – wystąpią dla nas: ONUS blues, Stereo Typ i Kajetan Drozd Band . To trzy zespoły, dla których blues jest jak powietrze i z pewnością zarażą swoją miłością do muzyki naszą publiczność. Zapraszamy!

Warto zapoznać się z naszymi zespołami, bo właśnie one będą tworzyły tegoroczną edycję „Bluesa nad Brynicą”. Rok temu bawiliśmy się doskonale z bluesowymi brzmieniami, nadszedł więc czas na powtórkę i nowe odkrycia. Wystąpią dla nas trzy kapele. Jako pierwszy na scenie pojawi się ONUS blues. Zespół powstał w 2022 roku w Radlinie jako grupa Jacka Szuły, grającego na harmonijce – jest on czołową postacią śląskiej sceny bluesowej i blues-rockowej. W skład zespołu wchodzą jeszcze: Krzysztof Wyrzykowski (wokal), Nikodem Piekut (perkusja), Roman Szonowski(gitara basowa), Sylwiusz Krakowczyk (gitara) i Sławek Piekut (członek zespołu). ONUS blues zostali laureatami 41 edycji Rawa Blues Festiwal 2023 i ten sukces jeszcze bardzo zmobilizował ich do działania.

Jako drudzy na scenie pojawią się muzycy z kapeli Stereo Typ. To muzyczny tandem , który tworzą Marek „Maniolo” Manicki, gitarzysta i lider grupy Highway oraz Tomek „Dynam” Domieracki, wokalista Highway w latach 2002 – 2012. Mówią o sobie „Muzyczni bracia”, gdyż ich projekt zrodził się właśnie z przyjaźni i dobrego zgrania. Mają za sobą wspólnie wydaną płytę i chociaż często na przeszkodzie stały im plany wyjazdowe to regularnie koncertują i nagrywają wideoklipy. Na płycie „ Być sobą” wystąpili z nimi gościnnie inni muzycy, a od 2022 do duetu dołączył gitarzysta Robert Mnich i występują czasem jako trio.

Ostatni koncert to występ zespołu Kajetan Drozd Band. W skład grupy wchodzą: Kajetan Drozd – wokal, gitary, harmonijka ustna, Jędrzej Łaciak – gitara basowa oraz Mateusz Lorenowicz – perkusja. Kajetan Drozd ma na swoim koncie wiele sukcesów, w tym dwukrotną wygraną na Festiwalu Rawa Blues, koncerty w Polsce i za granicą, w 2012 po raz kolejny reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012 w Memphis, USA. Na debiutanckiej płycie z 2009 r. „Siódma w Nocy” znalazły się jego autorskie kompozycje. Najnowsza płyta live wydana w 2021

roku nosi nazwę „Pewnego Razu w IBU Craft Beers”. Jego muzyka ma mocne blues-rockowe korzenie przeplatane takimi gatunkami jak funky, country, boogie czy rockabilly.

KUP BILET

grafika - Blues nad Brynicą