Warsztaty z ceramiki

24 lutego : 10:00 - 13:00

30zł
warsztaty ceramiczne 24 luty

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprasza mieszkańców do udziału w warsztatach z ceramiki. Ceramika jest piękną i tradycyjną metodą rękodzielniczą, dzięki której można stworzyć wiele praktycznych i dekoracyjnych przedmiotów, a nawet biżuterię. Proces powstania takiego dzieła jest zawsze wieloetapowy, dlatego aby dokładnie zapoznać się z metodami, technikami i odpowiednimi materiałami należy na początek krok po kroku podążać za instrukcjami specjalisty, który wprowadzi nas w świat ceramiki. Na takie właśnie warsztaty zapraszamy do MOK-u już 24 lutego w godzinach od 10.00 do 13.00. Razem z prowadzącą Joanną Dymańską każdy będzie mógł od podstaw wykonać samodzielnie zaprojektowany przedmiot. Koszt warsztatów to  30 zł od osoby. Ilość miejsc jest ograniczona.

Zajęcia skierowane są do dorosłych i młodzieży, którzy nie zetknęli się wcześniej z pracą w glinie i tworzeniem ceramicznych przedmiotów – jednak wcześniejsze próby i pewne doświadczenie również są mile widziane. Podczas spotkania z ceramiką dowiemy się jak pracować z gliną i w jaki sposób wyrzeźbić z niej pożądany przedmiot. Jest to bardzo relaksujące zajęcie, a efekty mogą zadziwić nawet początkujących rzemieślników. Po wprowadzeniu w tajniki tej techniki i wyrzeźbieniu swojej pracy, gotowe gliniane formy zostaną zabrane przez instruktorkę, w celu wypalenia ich w specjalnym piecu. Gotowe prace w odpowiednim czasie będzie można odebrać z MOK-u, wtedy też będą się nadawały do malowania i ozdabiania. Wszystkie potrzebne informacje dotyczące etapów pracy nad ceramicznym dziełem otrzymają Państwo podczas zajęć. Zapraszamy!

warsztaty ceramiczne 24 luty

Czas: