„Powidoki” – wystawa malarstwa i grafiki Magdaleny Pasternak

23 lutego : 17:00 - 19:00

powidoki

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza na kolejny wernisaż i spotkanie ze sztuką. Tym razem zobaczymy obrazy oraz grafiki Magdaleny Pasternak, absolwentki grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Magda obroniła pracę dyplomową w 2022 roku w pracowni druku wypukłego prof. Mariusza Pałki, a dyplom dodatkowy w pracowni malarstwa prof. Kazimierza Cieślika. Wyspecjalizowała się w technice linorytu i to właśnie te grafiki z cyklu dyplomowego zobaczymy podczas wernisażu w MOK-u. Magda również od wielu lat współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach, prowadząc różne warsztaty dla dzieci, a także dorosłych – obecnie prowadzi zajęcia z malarstwa i rysunku dla dzieci i młodzieży. Wystawa odbędzie się 23 lutego o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

„Powidoki” to wyłaniające się z zakamarków pamięci wspomnienia i refleksje. Czasem mogą nas mylić i prowadzić na manowce, ale czasem prowadzą nas w ciekawe rejony nieświadomości i fantazji. Obrazy olejne oraz grafiki wykonane w technice linorytu to właśnie uchwycone chwile, obrazy pamięci i miejsca ważne dla artystki, ale również takie, które zwróciły jej uwagę w czasie spacerów i rozmyślań nad przeszłością. Powidoki zostają pod powieką, powielają się, blakną z biegiem czasu, ale jeśli zatrzymamy je w obrazie lub grafice, to zostają z nami na zawsze. Na taką osobistą i pełną ciekawych tropów podróż zapraszamy mieszkańców Wojkowic. Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy olejne, grafiki, a także pieczątki z małymi formami graficznymi, dzięki którym każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł zabrać ze sobą na pamiątkę samodzielnie wykonaną odbitkę. Wszystkie prace jakie zobaczymy, wchodziły w skład dyplomu pt. „Spacer mój codzienny” – obecne „Powidoki” to odpowiedź po czasie na pytanie: dokąd zmierzamy i jak sztuka może nam towarzyszyć w zmaganiach z codziennością.

powidoki

Czas: