Koncert – Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska wraz z zespołem na Dzień Kobiet

9 marca : 18:00 - 20:00

80zł
Grafika - koncert Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet – koncert rodzinnego duetu, ojca i córki – Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej, których wspierać będzie zespół muzyczny na czele z jednym z najlepszych polskich gitarzystów, Jackiem Królikiem oraz Gertrudą Szymańską i Tomaszem Kupcem. Koncert dedykowany będzie wszystkim kobietom, a usłyszymy między innymi utwory znane z czasów, gdy Andrzej Sikorowski był wokalistą i wieloletnim liderem grupy „Pod Budą”. To muzyczne spotkania z piękną, poetycką muzyką odbędzie się 9 marca o godzinie 18.00. Bilety w cenie 80 zł dostępne są w kasie MOK oraz online. Zapraszamy!

Muzyka i teksty utworów „Pod Budą” przywołują najlepsze czasy polskiej piosenki poetyckiej, w której tekst pełni równie ważną rolę jak muzyka, przekazując treści w dowcipny i inteligentny sposób. Andrzej Sikorowski jest autorem, kompozytorem i wykonawcą takich piosenek jak: Kap, kap, płyną łzy czy śpiewanych poza zespołem utworów: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa czy Ale to już było. Razem z córką nagrał trzy płyty, w skład których wchodzą: Kraków-Saloniki, Sprawa rodzinna czy Okno na Planty. Projekt muzyczny jakim są wspólne występy na scenie to połączenie dwóch pokoleń, kultur i tradycji – greckiej i polskiej oraz silne przekonanie, że poezja zawsze oprze się komercji. I tutaj ważne jest również rodzinne miasto artysty – Kraków. Maja Sikorowska będzie wykonywała swoje utwory także w języku greckim. A wraz z rodzinnym duetem na scenie MOK-u zobaczymy zespół w skład którego wchodzą: Jacek Królik i Jarosław Meus – gitary, Tomasz Kupiec – kontrabas, Gertruda Szymańska – perkusja, instrumenty perkusyjne, Jakub Mietła – akordeon oraz Alek Galas – realizator dźwięku.

KUP BILET

Grafika - koncert Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska