SSAKI I OWADY – Lekcja przyrody / ZOBACZ ZWIERZĘTA NA ŻYWO

11 czerwca 2022 : 16:00 - 17:00

Plakat na wydarzenie - SSAKI I OWADY - Lekcja przyrody / ZOBACZ ZWIERZĘTA NA ŻYWO w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach - 11 czerwca 2022 o godzinie 16:00. Wstęp 10 zł - mokwojkowice.pl/bilety

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach zaprasza na wyjątkową lekcję przyrody, bo przy udziale żywych gatunków zwierząt, które przedstawi dla nas ich wielki miłośnik i znawca – Andrzej Pająk. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 16.00. Zapraszamy małych i dużych wielbicieli zwierzaków, a tematem przyrodniczych warsztatów będą ssaki i owady. Wstęp w cenie 10 zł od osoby. Serdecznie zapraszamy!

Jak wiele gatunków ssaków i owadów znamy? Czy to możliwe, że nadal są takie, których jeszcze nie odkryto ani nie nazwano? Czym się charakteryzują, jakie mają zwyczaje? Zwierzęta fascynują nas swoim wyglądem, rozmiarami, obyczajami i nietypowymi cechami. Zwykle wiemy sporo o zwierzakach, które mieszkają z nami w domach, albo takich które na co dzień mamy okazję obserwować. Jednak już niewielu z nas spotyka się gatunkami typowymi dla hodowców-pasjonatów lub takimi, które zamieszkują tropikalne obszary Ziemi. Pan Andrzej Pająk, hodowca gadów, pająków, ssaków oraz kolekcjoner motyli, chrząszczy i żuków w fascynujący sposób potrafi opowiadać o tych zwierzętach. Oprócz dużej wiedzy na ich tematach, zna wybrane gatunki z własnych obserwacji, a podczas spotkania w MOK-u zaprezentuje  niektóre okazy owadów w gablotach, a inne zwierzaki każdy będzie mógł dotknąć i poznać bliżej. Zobaczymy skunksa, myszy oraz szczury i dowiemy się wielu ciekawostek na ich temat. Będzie to również doskonała okazja do przełamania lęków przed bliskim kontaktem ze zwierzętami.

KUP BILET

11 czerwca 2022