Magiczne Ferie w Mieście 2022 / ONLINE

14 lutego 2022 : 11:00 - 25 lutego 2022 : 12:00

Darmowy
Grafika promująca akcję Magiczne Ferie w Mieście ONLINE 2022 z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Wojkowicach, Miejską Biblioteką Publiczną w Wojkowicach i Akademią Uśmiechu

W tym roku po raz kolejny przyszło nam zmierzyć się z narastającą pandemią, a co za tym idzie Ferie zimowe zorganizować w jedyny bezpieczny sposób, czyli online. Jednak pomimo tego, że nie możemy się spotkać z Wami osobiście to mamy dla Was ciekawy program zajęć w wirtualnej przestrzeni za pośrednictwem naszego kanału na YouTube oraz Facebooka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach, która jest współorganizatorem Ferii.  W ramach zimowej przerwy proponujemy warsztaty online oraz konkursy z nagrodami. Pomogą nam w tym niezawodni instruktorzy oraz Akademia Uśmiechu. W zajęciach może wziąć udział każdy, są one przeznaczone dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Zachęcamy do uczestnictwa w warsztatach na żywo, gdyż to właśnie wtedy czekać będą na dzieci różne niespodzianki.

Wszystkie zajęcia w ramach Ferii zimowych będą się odbywały w środy i w piątki w ciągu dwóch tygodni ferii.

W środy dzieci będą mogły wziąć udział w dwóch spotkaniach z Akademią Uśmiechu. Na pierwszym z nich (16 lutego) odbędzie się Magiczny Pokaz Baniek Mydlanych, a na kolejnym spotkaniu (23 lutego) Czarodziej poprowadzi dla młodych widzów warsztaty „Tworzenie Różdżek i Warzenie Eliksirów”.

Piątki zarezerwowane zostały na plastyczne zabawy z Ulą, naszą animatorką i plastyczką, która potrafi wyczarować prawdziwe cuda za pomocą różnych materiałów. Na pierwszych zajęciach (18 lutego) będziemy robić zakładki do książek, a na drugich (23 lutego) – Magiczną Księgę Marzeń i Tajemnic z tajnymi skrytkami i niewidzialnym pismem.

Przed warsztatami na naszej stronie Internetowej i Facebooku pojawią się informacje o potrzebnych materiałach.

Warto brać udział w zajęciach w chwili ich emisji – dla uczestników będą ogłaszane konkursy z nagrodami. A pozostając w magicznym klimacie – 21 lutego zostanie przeprowadzony „Quiz Nie dla Mugoli”. Dla tych, którzy w wyznaczonym czasie udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi szykujemy upominki! Dobra znajomość „Harry’ego Pottera” będzie dużym ułatwieniem.

Wcześniej, 14 lutego ogłosimy regulamin, a w nim wymagania dotyczące prac na Konkurs Plastyczny „W świecie magii i baśni”, który potrwa do zakończenia Ferii.

Bądźcie czujni i sprawdzajcie informacje, które zamieszczamy w social mediach. Do zobaczenia online!

REGULAMIN KONKURS PLASTYCZNEGO

Link do naszego kanału na YouTube – https://www.youtube.com/channel/UCzc5KOgITk9xlI_6AY7HoVg
Link do strony Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wojkowicach – https://www.facebook.com/mbpwojkowice

Start:
14 lutego 2022 : 11:00