Jarmark Świąteczny w Wojkowicach / Park Miejski

18 grudnia 2021 : 12:00 - 19 grudnia 2021 : 20:00

Plakat na Pierwszy Jarmark Świąteczny w Wojkowicach. Park Miejski, 18 i 19 grudnia 2021 w godzinach od 12:00 do 20:00. Organizatorzy - Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Urząd Miasta Wojkowice

Wszyscy kochamy Święta, świąteczną atmosferę, Mikołaja i prezenty, ale… również uwielbiamy spotykać się w gronie znajomych i rodziny, kiedy to nastrój i świąteczny klimat tworzą bliscy nam ludzie. Od dawna dużą popularnością cieszą się jarmarki bożonarodzeniowe, które w wielu miastach już na początku grudnia zachęcają do próbowania domowych potraw, świątecznych wypieków, kupowania ozdób i rękodzieła. W tym roku taki właśnie jarmark odwiedzi nasze Wojkowice i w weekend 18 oraz 19 grudnia będzie można spróbować smakołyków prosto ze stoisk gastronomicznych, będzie masa atrakcji dla dzieci oraz dorosłych, a wszystko to odbędzie się w Parku Miejskim w okolicach muszli koncertowej. Przez całą sobotę i niedzielę – w godzinach od 12.00 do 20.00 będzie można korzystać z oferowanych przez jarmark atrakcji. Organizatorami wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Miasto Wojkowice.

Sercem każdego jarmarku są stoiska gastronomiczne, które rozgrzeją nas w zimowy dzień i dodadzą wiele pozytywnej energii. Na siedmiu stanowiskach czekać będą na mieszkańców oscypki, miody, wędliny, domowe przetwory, pieczywa oraz orientalne słodycze. Oczywiście nie zabraknie również kramów z ozdobami choinkowymi, stroikami i zabawkami. Będzie można się ogrzać w karczmie, która zapewni posiłki prosto z pieca, takie jak staropolskie podpłomyki, bigos, barszcz i żurek. Dla klientów przewidziano również ogródek gastronomiczny. A skoro na jarmarku będą zabawki i ozdoby choinkowe to pojawi się również Mikołaj, na którego czekać będzie specjalny tron i choinka, a każde dziecko będzie mogło zrobić sobie z nim zdjęcie. To jednak nie koniec atrakcji, bowiem zakupom i jedzeniu towarzyszyć będzie również program artystyczny, który poprowadzi elf-konferansjer. Zaprosi mieszkańców do konkursów z nagrodami, będzie również relacjonował m.in. pokaz rzeźbienia z lodu. Odbędą się zabawy sprawnościowe takie jak rzutki – darty, a dużym zainteresowaniem z pewnością będą się cieszyć komputerowe sporty zimowe, w tym skoki narciarskie i jazda slalomem. Na najmłodszych czekać będzie wioska elfów z animacjami zarówno plastycznymi jak i ruchowymi oraz świąteczna zagroda z domowymi zwierzakami. Zapraszamy wszystkich na jarmark, bo w ten magiczny weekend nie wypada zostać w domu!

Start:
18 grudnia 2021 : 12:00