Konkurs fotograficzny “Światło i cień” 2023

30 listopada 2023 - 13 grudnia 2023

Zgodnie z rocznym kalendarzem wydarzeń, nadszedł ten czas, kiedy ogłaszamy konkurs fotograficzny! Jest to dla nas zawsze duża przyjemność przygotowywać nowy temat, a zarazem nowe wyzwanie dla wszystkich, którzy amatorsko i z dużym zaangażowaniem zajmują się fotografią. Tym razem zachęcamy do poszukiwań w temacie światła i cienia. Warto eksperymentować i sprawdzać możliwości swoich sprzętów fotograficznych aby jak najciekawiej przedstawić to zagadnienie. Na Wasze prace czekamy do 13 grudnia 2023 do godziny 15:00. Prosimy o przesyłanie zdjęć w formularzu zgłoszeniowym. Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.

„Światło i cień” to temat tegorocznego konkursu fotograficznego, do którego zapraszamy dzieci i dorosłych. Każdy może spróbować zmierzyć się z fotografią opartą na kontrastach i obserwacji zmieniającego się pod wpływem światła otoczenia. Jak dobrze pokazać grę światła i rzucany przez nie cień? Jak wiadomo te dwa zagadnienia są podstawą w pracy z aparatem fotograficznym – właśnie na tym polega istota dobrego zdjęcia, aby umiejętnie wychwycić moment, w którym wszystkie elementy ze sobą współgrają. Zadaniem naszych uczestników jest pokazanie w niebanalny i ciekawy sposób, jaki efekt powstaje gdy światło i cień idealnie się zgrają.  Możecie używać lamp lub szukać naturalnego światła. Zaskoczcie nas swoimi pomysłami, a my przygotujemy dla Was nagrody. Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie do 3 zdjęć o odpowiednich parametrach:

Rozmiar jednego zdjęcia nie może przekroczyć 3 MB. Rozdzielczość minimum 1920×1080 (lub w przypadku układu pionowego 1080×1920). Więcej informacji w regulaminie!

Aparaty w dłonie i do dzieła!

Zgłoś uczestnika (lub siebie jeśli jesteś pełnoletni/a) na Konkurs fotograficzny “Światło i cień” 2023 wypełniając poniższy formularz. Prosimy o dokładne sprawdzenie wprowadzonych danych, a także wysłanie zdjęć konkursowych zgodnych z regulaminem.

Przesyłanie plików może zająć nawet kilka minut, w zależności od ich rozmiaru oraz prędkości łącza internetowego. Prosimy o cierpliwość i nie odświeżanie strony, aż do automatycznego przekierowania na stronę z potwierdzeniem zgłoszenia.

Start:
30 listopada 2023