Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Edyta Geppert w Miejskim Ośrodku Kultury!

13 kwietnia : 18:00 - 19:30

80zł
grafika - koncert Edyty Geppert

Wojkowickie Dni Kultury będziemy świętować w nieco spokojnym klimacie, na scenie naszego ośrodka kultury wystąpi prawdziwa ikona polskiej muzyki – Edyta Geppert. Koncert odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Artystka wystąpi z udziałem Konrada Wantrycha ( fortepian) wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Bilety w cenie 80 zł dostępne są w kasie MOK oraz online. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta! Zapraszamy!

 

 Edyta Geppert jest znana  z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego. Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania się z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą  charyzmą artyści.

Edyta Geppert jako jedyna artystka polskiej estrady muzycznej jest zdobywczynią 4 nagród Grad Prix Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1984, 1986, 1995, 2014).

 

KUP BILET

 

grafika - koncert Edyty Geppert

Szczegóły

Data:
13 kwietnia
Czas:
18:00 - 19:30
Koszt:
80zł
Wydarzenie kategoria:

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Telefon:
327696482
Email:
mok@mokwojkowice.pl
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Jaworznik 6
Wojkowice, śląskie 42-580 Poland
+ Google Map
Telefon:
327696482
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl