„Anioły w Płótnach Zaklęte” – wystawa obrazów Agaty Parady

21 kwietnia 2023 : 17:00 - 18:30

„Anioły w Płótnach Zaklęte” - wystawa obrazów Agaty Parady 21 kwietnia o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Anioły od zawsze inspirowały i skłaniały do refleksji, są tajemnicze, nieuchwytne i opiekuńcze – wiążemy z nimi nadzieję i wierzymy, że każdy ma własnego, anielskiego opiekuna. Właśnie te eteryczne istoty zainspirowały artystkę, Agatę Paradę do stworzenia cyklu obrazów, z aniołami jako centralnym tematem, wypełniającym przestrzeń płótna lub deski, na których maluje. Serdecznie zapraszamy na wernisaż i spotkanie z artystką 21 kwietnia o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Wydarzenie jest współorganizowane z Biblioteką Miejską w Wojkowicach. Pani Agata opowie nam o swoich inspiracjach, pasjach i mocy jaka płynie z malarskich przedstawień anielskich postaci.

Agata Parada jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego w Katowicach oraz socjologii na Uniwersytecie Śląskim. W swojej karierze zawodowej związana była z teatrami takimi jak Teatr Elsynor, Teatr Wielkie Koło czy Teatr Kamishibai. Zajmowała się tworzeniem scenariuszy teatralnych o profilaktycznych charakterze do przedstawień dla młodzieży. Interesuje się również ezoteryką, tarotem i astrologią – znana jest w środowisku jako duchowy doradca prowadząc warsztaty ezoteryczne. Idąc tym tropem chętnie sięga także po poezję i malarstwo, które dają jej możliwość artystycznego wyrazu i przekazania w sztuce własnej wrażliwości na duchowe aspekty świata. Anioły maluje na starych deskach i płótnach farbami akrylowymi. Obrazy są dla niej talizmanami wypełnionymi dobrą energią, która przynosi szczęście, miłość i dobrobyt. Pisze również wiersze, w których wyraża swoje myśli, ubierając w słowa wrażenia i odczucia na co dzień jej towarzyszące. Zapraszamy.

21 kwietnia 2023
Czas: