Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Muniek i przyjaciele | Wojkowice

15 kwietnia : 19:00 - 20:30

80ZŁ
Plakat na koncert Muniek i przyjaciele 15 kwietnia 2023 o godzinie 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Tegoroczne Wojkowickie Dni Kultury będziemy świętować z legendą polskiej sceny rockowej – Zygmuntem „Muńkiem” Staszczykiem. „Muniek i przyjaciele” będzie akustyczną propozycją lidera formacji T.Love, a gitarowe brzmienia i kameralna atmosfera przybliżą nam twórczość muzyka i jego przyjaciół. Na trasie koncertowej, która promuje nowy projekt znalazły się właśnie Wojkowice i to dokładnie wtedy, kiedy w MOK-u obchodzimy kolejną rocznicę działalności naszej placówki. Koncert Muńka będzie więc idealną okazją do zaznaczenia w kalendarzu, że to kolejny rok, w którym MOK towarzyszy mieszkańcom Wojkowic w ich kulturalnych odkryciach, rozwijaniu pasji, spędzaniu wolnego czasu i oferowaniu rozrywki na najwyższym poziomie. Ostatnie lata nie sprzyjały spotkaniom i dużym imprezom kulturalnym, wiele z nich odbywało się online i czekało na lepsze czasy, dlatego te Wojkowickie Dni Kultury, które odbędą się 15 kwietnia chcemy zapamiętać jako pełne pozytywnej energii, szalone i spędzone w najlepszym towarzystwie. To święto wojkowickiej kultury, które jest również czasem podsumowań, planów na kolejne lata i podziękowań. Mamy nadzieję, że spędzicie je właśnie z nami – zapraszamy!

 

Muniek i Przyjaciele to akustyczna odsłona koncertów w wykonaniu Zygmunta „Muńka” Staszczyka, lidera formacji  T. Love. W koncertach towarzyszą Muńkowi: Cezariusz Kosman – gitara akustyczna oraz Janek “Jahlove” Pęczak – gitara akustyczna.

15 kwietnia | 19:00 | bilety w cenie 80 zł dostępne na https://www.mokwojkowice.pl/kup-bilet oraz w kasie MOKu, w godzinach jej otwarcia. 

 

 

Muniek i Przyjaciele wyruszyli w trasę jesienią roku 2018. Początkowo, projekt ten miał być tylko chwilową odskocznią od głośnego, rockowego grania. Muniek chciał pograć z mniejszym aparatem wykonawczym, w nieco mniejszych, kameralnych salach. Ogromny sukces tego początkowo skromnego przedsięwzięcia spowodował jednak, że 05 marca 2021 odbędzie się premiera płyta live. Będzie to album dokumentujący ponad 60 koncertów, podczas których zespół objechał całą Polskę występując zarówno w małych klubowych salach, w teatrach, na Stadionie Narodowym oraz na scenach krajowych letnich festiwali.

Program koncertów jest wypadkową różnych projektów artystycznych Muńka, zarówno z repertuaru zespołu T.Love, jak i działań solowych wokalisty, zawiera też  przeboje z najnowszej solowej płyty Artysty „Syn miasta”.

Zygmunt Staszczyk, współzałożyciel i lider formacji T.Love, urodził się w 1963 roku w Częstochowie. Tam ukończył IV LO. Kilka lat później został absolwentem polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo działał w zespole Atak, przekształconym w Opozycję.

W 1982 roku wraz z Januszem Knorowskim, Dariuszem Zającem i Jackiem Wudeckim założył zespól T.Love. Do 1987 roku grupa funkcjonowała pod nazwą Teenage Love Alternative. Największe przeboje z tego okresu to “Garaż” (1984), “IV LO” (1985) i “Autobusy i tramwaje” (1988).

W 1989 roku Staszczyk wyjechał do Anglii, a zespół zawiesił działalność. Do Polski wrócił w 1991 roku, reaktywował zespół, w którym ze starego składu pozostał tylko on sam. Kolejne albumy z nowymi muzykami przynoszą zespołowi ogromną popularność:  „Pocisk Miłości” (1991) z utworem Warszawa, „Dzieci rewolucji” (1992) – z utworem King, I Love you (1994)  „Prymityw” (1994), „Chłopaki nie płaczą” (1997), „Antyidol” (1999), „Model 01” (2001) z utworami Nie, nie, nie, Ajrisz, „Old is Gold” z piosenką Lucy Phere. Ostatni jak dotąd studyjny album T.Love pt. „T.Love” ukazał się w 2016 roku. Po zagraniu ogromnej pożegnalnej trasy koncertowej, z końcem 2017 roku zespół T.Love na kilka lat zawiesił działalność. W październiku 2019 roku ukazuje się solowy album Muńka Staszczyka “Syn miasta” ze znakomicie przyjętą piosenką pt. „Pola”. Tego samego roku ukazała się znakomita biografia Muńka pt. „King”, autorstwa Rafała Księżyka.

 

KUP BILET

 

Plakat na koncert Muniek i przyjaciele 15 kwietnia 2023 o godzinie 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Szczegóły

Data:
15 kwietnia
Czas:
19:00 - 20:30
Koszt:
80ZŁ
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Jaworznik 6
Wojkowice, śląskie 42-580 Poland
+ Google Map
Telefon:
327696482
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Telefon:
327696482
Email:
mok@mokwojkowice.pl
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl