Alpaki odwiedzą MOK!

10 września 2022 : 11:00 - 12:00

Tak to prawda – do naszego Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach zawitają te niezwykle sympatyczne zwierzaki, o których można opowiadać bez końca, ponieważ znane są ze swojej łagodnej natury i spokojnego charakteru. Spotkanie z alpakami odbędzie się 10 września o godzinie 11.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z rodzinami, będzie to bowiem wyjątkowa lekcja przyrody, a organizatorzy opowiedzą nam jak się hoduje tak egzotyczne zwierzęta w Polsce, z czym wiąże się praca z alpakami, a także poznamy wiele zaskakujących informacji na ich temat. Bilety na wydarzenie w cenie 10 zł od osoby.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Górecka, terapeutka zajęciowa prowadząca zooterapię i firmę – „Alpaki Agi”. Poprowadzi nas ona przez świat puszystych alpak, które razem z nią pojawią się w MOK-u. Dzieci będą mogły nie tylko posłuchać ciekawych historii na ich temat, ale również zadawać pytania, przytulić zwierzaki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z nimi.  Historia hodowli pani Agnieszki rozpoczyna się w 2016 roku, kiedy to pod wpływem wizyty w alpakarni zapragnęła otworzyć własną hodowlę. Na początku stado liczyło tylko kilka sztuk, a obecnie jest ich ok. 20 i stanowią prawdziwą, wesołą gromadkę. Alpaki swoją spokojną i puszystą naturą dają ludziom, a zwłaszcza dzieciom wiele radości, o czym będziemy się mogli już wkrótce przekonać i zakochać w tych cudownych zwierzakach. Serdecznie zapraszamy!

KUP BILET

10 września 2022