Wystawa malarstwa Magdaleny Śliwińskiej oraz wydarzenia towarzyszące

8 grudnia 2023 : 17:00

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza na wystawę twórczości artystycznej Magdaleny Śliwińskiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, ilustratorki, graficzki, malarki oraz nauczycielki akademickiej. Mieszkańcy Wojkowic będą mieli wyjątkową okazję do zapoznania się z wszechstronną działalnością Magdy, która zaprezentuje w MOK-u swoje prace malarskie z dwóch cykli – „Minerały” oraz „Flora”, a także zaprezentuje grę planszową „Minerały”, będącą jej głównym projektem dyplomowym na ASP w Katowicach. Wydarzenie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 17.00. Wystawie towarzyszyć będzie koncert fortepianowy Łukasza Szubskiego – Szubski Piano Cover.

Głównym punktem artystycznego spotkania z Magdaleną Śliwińską będą cykle malarskie inspirowane naturą i jej przedstawieniami w mikro i makro skali. Zobaczymy obrazy z serii „Minerały”, które wielokrotnie nagradzane i wyróżniane m.in. podczas konkursu na Studencki Obraz Roku, stały się dla artystki sposobem na wyrażenie swojej wrażliwości i spojrzenia na świat poprzez formy, kolory i struktury graficzne. Drugi cykl obrazów to „Flora” – eteryczne, pastelowe i delikatne przedstawienia przyrody w jej najpiękniejszej odsłonie. Magdalena zaprezentuje również swoją autorską grę planszową  „Minerały”, wydaną przez IUVI Games. Gra zyskała uznanie i cieszy się dużą popularnością, o czym świadczą takie nagrody jak: „Zabawka Roku 2019”,„Gra Roku 2020” w kategorii „Debiut autora” oraz “Nagroda Główna – Świat Przyjazny Dziecku”. „Minerały” były projektem dyplomowym artystki, który obroniła z wyróżnieniem w 2018 roku. Podczas wernisażu na gości czekają również inne atrakcje – artystka przedstawi nam różne oblicza swojej twórczości, w tym prace które wykonuje na warsztatach tematycznych w Katowicach. Wystawie towarzyszyć będzie koncert Łukasza Szubskiego, podczas którego usłyszymy fortepianowe interpretacje przebojów muzyki popowej i rockowej, w tym Mettalicę, Micheala Jacksona, Coldplay oraz Guns’N’Roses. Serdecznie zapraszamy!

8 grudnia 2023
Czas: