WIECZOREK BLUESOWO-JAZZOWY

20 listopada 2022 : 17:00 - 18:00

Jesienne wieczory najlepiej spędzać przy nastrojowej muzyce, najlepiej takiej klimatycznej, płynącej prosto z serca – na taki właśnie wieczór zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach już 20 listopada o godzinie 17.00. Wydarzenie jest współorganizowane z Zakładem Karnym w Wojkowicach, a na scenie MOK-u wystąpi kapela właśnie z wojkowickiego zakładu. Koncert będzie miał charakter instrumentalny, zabrzmią bluesowo-jazzowe rytmy, a z tych wojkowicki Zakład Karny jest znany nie tylko w naszym mieście. Wstęp na koncert jest darmowy.
Wojkowicki Zakład Karny słynie z organizowanych cyklicznie przeglądów muzycznych – „Blues zza krat”. Festiwal ten ma rangę ogólnopolską, a wraz z kolejnymi odsłonami przeglądu, poziom jego uczestników jest coraz wyższy. Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach uczestniczy w przesłuchaniach i czynnie promuje działalność placówki. To niezwykle ważna inicjatywa, skazani z całego kraju przygotowują się do występów na długo przed przeglądem i jest to dla nich również forma terapii i oderwania od codzienności. Samo wydarzenie jest zwykle pokazem zamkniętym, nie wszyscy mają więc możliwość wysłuchania muzycznych aranżacji występujących na przeglądzie zespołów. Jednak właśnie w tym roku taki koncert zespołu z Wojkowic, będzie można wysłuchać w MOK-u podczas bluesowo-jazzowego wieczorku. Zespół ten ma na swoim koncie drugie miejsce w XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Więziennej „Blues zza krat”. Serdecznie zapraszamy!

20 listopada 2022
Czas: