„Wakacje w mieście” – letnia akcja wakacyjna dla dzieci

4 lipca 2023 - 27 lipca 2023

wakacje w mieście - grafika

Upragnione wakacje nadeszły, dwa miesiące wolnego to sporo czasu, więc spieszymy z pomocą, aby zaproponować Wam ciekawe zabawy, akcje i animacje, które pomogą zagospodarować wolne lipcowe przedpołudnia. Jak co roku również i tym razem MOK organizuje wakacyjną akcję dla dzieci, która będzie się odbywać w każdy wtorek i czwartek lipca – od 4 do 27 lipca w Parku Miejskim w Wojkowicach. Do „Wakacji w mieście” tym razem dołączy również Biblioteka Miejska w Wojkowicach, która przygotuje coś miłego również dla dorosłych! Wszystkie zabawy, gry i animacje będą się odbywać w Parku przy placu zabaw w godzinach od 10.00 do 13.00. W tym czasie nasze animatorki zaproponują dzieciom zabawy integracyjne, a w programie znajdzie się również wiele innych ciekawych wydarzeń.

Rozpoczynamy 4 lipca i tego dnia w Parku pojawią się….pająki ptaszniki! Oprócz nich, również takie gatunki jak: skorpion cesarski, wij(stonoga), karaczan madagaskarski oraz larwy owadów. Ale bez obaw, za wszystko odpowiada Walabia, żywa edukacja – specjaliści i pasjonaci, którzy opowiedzą o egzotycznych gatunkach, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. W kolejny wtorek, 11 lipca przez trzy godziny odbywać się będą zajęcia z Zumba Kids z Justyną Mulewicz i wtedy przygotujcie się na dużo aktywności na świeżym powietrzu. W czwartki 6 i 13 lipca, animatorki – Magda i Justyna poprowadzą zabawy i gry animacyjne oraz warsztaty plastyczne.

6 lipca wspólnie z MOPS-em z Wojkowic odbędzie się akcja plastyczna „Cztery pory roku w wojkowickim parku”. Kolejny tydzień to nowe propozycje i ciekawe wydarzenia – we wtorek 18 lipca seniorzy z Uniwersytety III Wieku zaproszą dzieci do gry w kręgle, bule i inne ciekawe aktywności, a wtorek 25 lipca zarezerwujcie na spotkanie z policjantami. Policjanci przyjadą swoim samochodem, który będzie można zwiedzić, a towarzyszyć im będzie maskotka policyjna, dowiemy się również jak bezpiecznie bawić się w wakacje. Dwa ostanie czwartki miesiąca to dużo kreatywnej twórczości – 20 lipca spędzimy w Krainie Baśni – podczas gry terenowej będziemy szukać pantofelka Kopciuszka, będziemy ozdabiać kartonowe zamki, a na koniec… pojawi się bajkowa kareta i chętnych obwiezie po parku. Ostatniego dnia, czyli w czwartek 27 lipca odbędą się gry i zabawy ruchowe. Przez całą akcję towarzyszyć nam będzie Objazdowa Biblioteczka z Miejskiej Biblioteki w Wojkowicach – będzie to specjalne miejsce dla relaksu i odpoczynku, zwłaszcza dla rodziców czekających na dzieci. W bibliotece znajdzie się wiele ciekawych pozycji do czytania oraz leżaki, na których będzie można oddać się lekturze.

„Wakacje w mieście” są darmową akcją dla dzieci, a w razie niepogody wszystkie zajęcia odbywać się będą w MOK-u. Zapraszamy!

plakat - wakacje w mieście

Start: