Świąteczne warsztaty z makramy

18 listopada 2023 : 10:00 - 13:00

20zł
grafika przedstawiająca warsztaty świąteczne z makramy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rękodziełem do udziału w zajęciach z tworzenia makram. Ta znana od starożytności technika wiązania i przeplatania sznurków staje się coraz bardziej popularna w naszym kraju. Dzięki prostym zasadom i odpowiednim materiałom można stworzyć niepowtarzalne rękodzieło, nadać mu ciekawą formę oraz znaczenie, tak aby stworzona przez nas  makrama odświeżyła wnętrza naszych mieszkań i stała się piękną ozdobą. Warsztaty odbędą się 18 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach w godzinach 10:00 – 13:00 . Cena warsztatów to 20zł od osoby, płatność w dniu warsztatów. Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały. Zapraszamy!

Technika wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka przedostała się do Europy ze starożytnej Asyrii i Babilonii. Stosowano ją do wyrobu szat, narzutek oraz pokryć na fotele. Popularność  zyskała ponownie w latach 70-tych XX wieku, a jej szeroki wachlarz zastosowań daje nieograniczone możliwości. Stosując techniki wyplatania makramy można tworzyć kwietniki, makatki ścienne, a nawet plecaki i torebki. Na świątecznych warsztatach w MOK-u prowadzonych przez Dagmarę Hołubowicz będziemy tworzyć choinki – taki motyw bożonarodzeniowym z pewnością stanie się oryginalną ozdobą przed świętami. Zajęcia są przeznaczone dla każdego zainteresowanego tematem, bez względu na umiejętności i wcześniejsze doświadczenie.

Zapisy:

• Telefonicznie/SMS: 32 769 64 82 / 793 858 365
  • Przez Messenger

Ilość miejsc ograniczona – 12 osób.

18 listopada 2023
Czas: