Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piknik Przystanek Ukraina / Park Miejski

23 kwietnia 2022 : 12:00 - 15:00

Plakat na piknik Przystanek Ukraina 23 kwietnia 2022 w Parku Miejskim od godziny 12:00 do 15:00. Teren przy fontannach w Parku Miejskim.

Zimowa aura nie odpuszcza, ale wybiegając myślami do przodu i licząc na coraz więcej ciepłych, wiosennych dni zapraszamy wszystkich mieszkańców Wojkowic na wyjątkowy piknik przy fontannach w Miejskim Parku w Wojkowicach. Piknik będzie wyjątkowy z wielu względów, ale przede wszystkim będzie to wspólna inicjatywa ukraińskich rodzin, które znalazły w Wojkowicach schronienie przed wojną, oraz placówek kulturalno-oświatowych z terenu naszego miasta. Wydarzenie odbędzie się 23 kwietnia w godzinach od 12.00 do 15.00. Zapraszamy całe rodziny na integracyjne spotkanie, które urozmaicą różne atrakcje zarówno smakowe jak i artystyczne.

 

Przystanek Ukraina będzie pierwszym takim miejskim wydarzeniem, którego głównym celem jest poznanie się nawzajem i sprawienie, aby nowi mieszkańcy Wojkowic pochodzący z Ukrainy poczuli się u nas dobrze i bezpiecznie. Każdy uwielbia pikniki, zabawę na świeżym powietrzu dlatego właśnie od pikniku zaczynamy naszą integrację. Na ten dzień zaplanowane zostały występy artystyczne dzieci i młodzieży z wojkowickich szkół, z przedszkola oraz Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystąpią również członkowie rodzin z Ukrainy z własnym programem artystycznym, a na dzieci czekać będą animacje, gry oraz zabawy. Będzie również możliwość zakupu potraw ukraińskich, które przygotują specjalnie na piknik nasi goście z Ukrainy. Zapraszamy serdecznie i liczymy na duże zainteresowanie! W zorganizowanie pikniku zaangażowali się: Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach, Fundacja Rozwoju Kompetencji “Nowe Możliwości”, Szkoła Podstawowa nr 3, Przedszkole im. Przyjaciół Bajek, Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Spółka „Wojkowickie Wody”.

 

Plakat na piknik Przystanek Ukraina 23 kwietnia 2022 w Parku Miejskim od godziny 12:00 do 15:00. Teren przy fontannach w Parku Miejskim.

Szczegóły

Data:
23 kwietnia 2022
Czas:
12:00 - 15:00
Wydarzenie kategorie:
, , ,

Miejsce

Park Miejski
Plaka 28
Wojkowice, śląskie 42-580 Poland
+ Google Map
Telefon:
327696482

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Telefon:
327696482
Email:
mok@mokwojkowice.pl
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl