Miejskie eliminacje do konkursu recytatorskiego – Mały OKR

20 marca : 10:00 - 11:00

mały okr - grafika

Już wkrótce w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbędą się miejskie eliminacje do konkursu recytatorskiego skierowanego do szkół podstawowych – „Mały OKR 2024”. Eliminacje odbędą się 20 marca na szczeblu miejskim, a wyłonieni na podstawie odpowiednich kryteriów uczniowie przejdą do kolejnych etapów, aby zmierzyć się z innymi laureatami. Na zgłoszenia czekamy do 15 marca. Każdy uczestnik przygotowuje jeden wybrany tekst, wiersz lub utwór zaliczany do poezji śpiewanej, aby następnie zaprezentować go jak najlepiej podczas miejskich eliminacji. Życzmy powodzenia i zachęcamy do zgłaszania się!

Mały OKR jest konkursem, który od lat promuje ojczysty język, kulturę słowa i piękno poezji. Skierowany do uczniów szkół podstawowych ma na celu zaszczepienie w dzieciach staranności wymowy, zamiłowania do literatury pięknej oraz rozbudzania wśród uczniów zainteresowania sztuką recytacji. Jednocześnie miejskie eliminacje przygotowują do kolejnych etapów, są więc pierwszym krokiem do pokonania strachu przed publicznymi wystąpieniami oraz tremą. Uczestnicy zmierzą się w trzech kategoriach skierowanych do konkretnych grup wiekowych. Młodsze dzieci (klasy 0 – III) spróbują swoich się w recytacji poezji, a dla starszych (VII – VIII) przygotowano dwie kategorie do wyboru: Turniej Wywiedzione ze Słowa oraz Turniej Poezji Śpiewanej. Zachęcamy do spróbowania swoich sił w pięknej sztuce recytacji i zaprezentowania się na scenie MOK-u. Do zobaczenia.

Czas:
Wydarzenie kategoria: