Konkurs fotograficzny „Czarne i białe”

19 listopada 2021 : 15:00

Plakat do konkursu fotograficznego "Czarne i białe" MOK Wojkowice

Wojkowicki MOK zaprasza wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie fotograficznym pod hasłem „Czarne i białe”. Tematyka wyzwania jest dowolna, jedynym istotnym kryterium konkursowym jest przygotowanie fotografii w czerni i bieli. Czasem nie stosując kolorów można wyrazić więcej, odnaleźć w zwykłych sytuacjach i przedmiotach głębię, poezję i magię, a także pobawić się kompozycją i kontrastem. Zachęcamy do podjęcia się tego zadania, a na wasze prace czekamy do 19 listopada do godziny 15:00. Jeden uczestnik może przesłać lub dostarczyć osobiście na nasz adres maksymalnie 5 zdjęć. Więcej informacji znajdziecie w regulaminie. Powodzenia!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, licealnych oraz do osób dorosłych. Każdy w swojej kategorii wiekowej będzie oceniany, a jury wybierze najciekawsze prace. Można eksperymentować, szukać inspiracji wokół siebie, albo wybrać się na fotograficzną wycieczkę w poszukiwaniu najciekawszych kadrów. Należy jedynie pamiętać, że finalne zdjęcia muszą być czarno-białe i w taki sposób właśnie będą oceniane przez jury – czy kolorystyka odpowiada tematowi, a wybór motywu dobrze współgra z czernią i bielą, czy udało się poprawnie wykonać zdjęcie zgodnie z zasadami proporcji, ostrości i kompozycji. Ale oczywiście czasem zasady można łamać, dlatego szukajcie niebanalnych rozwiązań, ciekawych motywów i bawcie się dobrze w czasie robienia zdjęć.

REGULAMIN I KARTA ZGŁOSZENIA

19 listopada 2021