Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert “Blues nad Brynicą”

15 stycznia 2023 : 17:00 - 21:00

20ZŁ
Grafika na wydarzenie "Blues nad Brynicą" 15 stycznia 2023 o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Blues co jakiś czas pojawia się w naszych murach, ale tym razem mamy prawdziwą bluesową petardę, czyli koncert aż trzech zespołów z dużym doświadczeniem scenicznym i wieloma sukcesami. W styczniowe popołudnie wystąpią u nas: BR Band, Black Sheep oraz Adam Kulisz Trio – o wszystkich można powiedzieć wiele, ale przede wszystkim trzeba ich słuchać i dać się porwać muzyce którą tworzą. Zapraszamy na „Blues nad Brynicą” 15 stycznia o godzinie 17:00. Bilety w cenie 20 zł będą dostępne w kasie MOKu, oraz na mokwojkowice.pl/kup-bilet

 

„Blues nad Brynicą” to trzy charyzmatyczne zespoły, które wprowadzą nas w świat swojej twórczości, wrażliwości i aranżacji muzycznych. Warto przed koncertem zapoznać się z każdym zespołem i przybliżyć nieco ich twórczość. Jednym z wykonawców będzie BR Band – czyli Bogdan Rumiak Band.  Zespół jest kolejnym projektem muzycznym gitarzysty i pasjonata bluesa. Jest również promotorem i organizatorem wielu koncertów oraz festiwalów takich jak Rybnik Blues Festiwal i Żorski Amok  Bluesowy. BR Brand to połączenie bluesa, funky i rock’n’rolla.
W Wojkowicach będą promować nową płytę : „Próbuję żyć” W skład grupy wchodzą: Bogdan Rumiak – lider gitary, wokal; Jurek Szyja- gitara basowa;  Dariusz Drążkiewicz – klawisze; Adam Barański- perkusja.

Kolejny zespół to Black Sheep – to trio, które połączyła wspólna pasja. Interesują się różnymi gatunkami muzycznymi, ale zawsze najbardziej ciągnie ich do bluesa. Tworzą muzykę ważną dla nich samych, w tekstach znajdziemy różne tropy i inspiracje wynikające z ich wzajemnych poszukiwań. W skład trio wchodzą: Karina Giza – wokal, Olek Giza – gitara, Tomek Łabaj – gitara.

I na koniec Adam Kulisz Trio – zespół założony przez Adama Kulisza w 2007 roku, grający autorskiego klasycznego bluesa. Ich atutem są żywiołowe koncerty i świetny kontakt z publicznością oraz występy na terenie całej Polski. Grali na takich festiwalach jak: Suwałki  Blues Festiwal, Rawa Blues czy Jesień z Bluesem oraz na setkach koncertów klubowych i plenerowych. W skład grupy wchodzą: Piotr Rożankowski – kontrabasista i gitarzysta basowy; Tomasz „Kwiatek” Kwiatkowski – perkusista oraz Adam Kulisz – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i harmonijkarz.

Zapraszamy do Wojkowic, na pewno będzie się działo!

KUP BILET

 

Grafika na wydarzenie "Blues nad Brynicą" 15 stycznia 2023 o godzinie 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach

Szczegóły

Data:
15 stycznia 2023
Czas:
17:00 - 21:00
Koszt:
20ZŁ
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Jaworznik 6
Wojkowice, śląskie 42-580 Poland
+ Google Map
Telefon:
327696482
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl

Organizator

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach
Telefon:
327696482
Email:
mok@mokwojkowice.pl
Strona internetowa:
www.mokwojkowice.pl