Gady – lekcja żywej edukacji w MOK-u

12 lutego 2023 : 16:00 - 17:00

15zł

Walabia Żywa Edukacja już kiedyś gościła w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach i ze swoimi zwierzakami wzbudzili bardzo dużo pozytywnych emocji. Tym razem tematem kolejnego spotkania będą gady – dowiemy się o nich wielu ciekawych, a nawet zaskakujących informacji oraz  zobaczymy na żywo kilka okazów. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godzinie 16.00. Bilety w cenie 15 zł od osoby dostępne będą również w dniu spotkania. Serdecznie zapraszamy.

Jak wiadomo z gadami bywa różnie – są wśród nich wyjątkowo niebezpieczne osobniki, ale wielu z ich przedstawicieli hodujemy w domach i są naszymi przyjaciółmi. Dobrze wiedzieć w jakich warunkach najlepiej się rozwijają, jak im nie zaszkodzić i jak długo żyją gdy ich naturalne środowisko znajduje się na innym kontynencie. Na naszej lekcji żywej edukacji dzieci będą mogły z bliska zapoznać się z niektórymi popularnymi gadami, a nawet je pogłaskać i potrzymać. MOK odwiedzą takie zwierzaki jak gekon, agama, żółw, wąż zbożowy a nawet boa dusiciel! Wszystkie są gadami, chociaż czasem bardzo się od siebie różnią. Poznamy ich zwyczaje, sposoby odżywiania i zasady bezpieczeństwa w bliskim kontakcie z nimi. Gady nie będą już miały przed nami żadnych tajemnic, a żywa lekcja edukacji zapadnie w pamięć znacznie bardziej niż informacje z podręczników.

plakat informujący o imprezie "Gady - żywa lekcja edukacji"

12 lutego 2023
Czas: