Znamy zwycięzców VIII Festiwalu Wokalnego – Mikrofon, MOK i Ty!

Dwa dni przesłuchań, ponad 150 uczestników, mnóstwo utalentowanych dzieci i młodzieży i wiele wiele więcej – tak w skrócie można opisać to co działo się podczas ostatniej edycji festiwalu „Mikrofon, MOK i Ty”. To było prawdziwe szaleństwo i uczta dla zmysłów! Nikt nie przypuszczał, że tak wspaniale i z roku na rok coraz bardziej nasz Festiwal będzie się rozrastał, aż urośnie do przeglądu o znacznej randze i prestiżu. Niektórzy z uczestników przyjechali do Wojkowic aż z Krakowa, Kielc oraz Wolbromia. Poprzeczka była więc podniesiona, a jury miało wiele pracy przy wyborze tych najlepszych.

W ciągu dwóch dni na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach wystąpiło ponad 150 uczestników. Przesłuchania odbywały się w kilku kategoriach wiekowych, w których następnie wyłoniono laureatów. Pierwszego dnia pojawiło się tak wielu młodych wokalistów, że ich występy trwały łącznie ponad 8 godzin! Po tak wyczerpujących ale i dających wiele satysfakcji przesłuchaniach jury wybrało tych najlepszych. Jury w składzie: Danuta Rajchel, Irmina Barczewska-Garus, Magdalena Pilarczyk dokonało trudnego wybory i przyznało następujące nagrody:

I kategoria

I miejsce: Ewelina Strządała,

II miejsce: Zoja Szczygieł,

III miejsce: Natalia Jamrozy,

Wyróżnienie: Magdalena Paszewska

II kategoria

I miejsce: Zofia Ściegienna,

II miejsce: Paulina Knapik,

III miejsce: Barbara Strządała,

Wyróżnienie: Antoni Klepczyński, Alicja Korzepa, Amelia Bochenek, Martyna Nowakowska

III kategoria

I miejsce: Jonatan Koczy,

III miejsce: Julia Mańka,

Wyróżnienie: Aurelia Radecka, Natalia Lemantowicz, Zuzanna Wantuch, Lena Krawczyk, Zuzanna Hołubowska

IV kategoria

I miejsce – Zuzanna Lemantowicz,

II miejsce – Wiktoria Gawron,

II miejsce – Julia Mika,

III miejsce – Julia Molicka,

Wyróżnienie: Zuzanna Madej, Karina Włosek

V kategoria

I miejsce – Wiktoria Trefon,

II Miejsce – Zofia Sydor,

III Miejsce – Cezary Tyc,

Wyróżnienie: Laura Górniok, Michał Wróbel

Nagrody ufundowali organizatorzy oraz Burmistrz Miasta Wojkowice, Tomasz Szczerba, który również objął Festiwal patronatem honorowym. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gratulujemy zwycięzcom! Mamy nadzieję na kolejne tak wspaniałe i emocjonujące edycje wojkowickiego Festiwalu Wokalnego.