Zespół Skrawki na pierwszym Wieczorku Muzycznym

Sezon na koncerty plenerowe przy fontannach możemy uznać za rozpoczęty – pogoda dopisała, ale przede wszystkim dopisali mieszkańcy, którzy całymi rodzinami zgromadzili się przy fontannowym  skwerku w centrum Wojkowic. A zagrały dla nas niesamowite „Skrawki” – zespół zaliczany do alternatywnego popu z jazzowym zabarwieniem, który zamienił ten wieczór w magiczne wydarzenie. Delikatny i jazzujący głos wokalistki czarował publiczność, również tą najmłodszą bawiącą się pod sceną. Można było tańczyć, albo znaleźć dla siebie wygodne miejsce na leżakach lub kocach i wsłuchać się w piękne teksty i muzykę płynącą ze sceny.

Wydarzenie “Wojkowickie Integracyjne Wieczorki Muzyczny przy fontannach” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023″.

Zanim jednak „Skrawki” rozpoczęły swój występ, wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrz Wojkowic – Tomasz Szczerba, życząc wspaniałego wieczoru i ogłaszając sezon na piątkowe „Wieczorki muzyczne przy fontannach” – które będą się odbywać przez całe wakacje. Publiczność powitały również Barbara Pawlak oraz Katarzyna Kościelny z Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach, bowiem organizatorem lipcowych koncertów jest właśnie MOK.

A główna atrakcja wieczoru, czyli grupa „Skrawki” to „cztery sztuki jednorazowych egzemplarzy ludzkich”: Agnieszka Pawełczyk – liderka zespołu, wokalistka, skrzypaczka oraz autorka tekstów i muzyki; Agata Zamirska – fundament sekcyjny, basistka i skrzypaczka; Mikołaj Bienek – pianista i aranżer oraz Filip Gil – strażnik rytmu czyli perkusista. Gościnnie ze „Skrawkami” wystąpił również Jacek Przydryga – wokalista i gitarzysta. Ich autorskie, często dowcipne teksty wprowadziły publiczność w letni nastrój, idealny na relaks i odpoczynek pod gołym niebem. Agnieszka, wokalistka zespołu, chętnie mówiła o swoich inspiracjach i była zachwycona aranżacją koncertowej przestrzeni. Kiedy słońce zaszło, lampki i rozświetlona scena dodały magii muzycznemu wieczorkowi. Zapraszamy na kolejne spotkania przy fontannach, na pewno warto!