Zespół „Jaworznik” wystąpił na scenie MOK-u w nowej odsłonie!

Mieszkańcy Wojkowic entuzjastycznie przyjęli Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” w jego nowej, nie – folklorystycznej, odświeżonej wersji podczas sobotniego występu w Miejskim Ośrodku Kultury. Zespół będący wizytówką Wojkowic postanowił poszerzyć swój repertuar oraz zaskoczyć nas pięknymi strojami. Z pewnością był to strzał w dziesiątkę, publiczność zebrała się licznie i wypełniła salę widowiskową po brzegi, a wykonywane przez „Jaworznik” piosenki zachęcały do aktywnego udziału wszystkich zgromadzonych na widowni.

Sobotnie popołudnie 19 października możemy uznać za datę wnoszącą nową jakość do wojkowickiego zespołu folklorystycznego „Jaworznik”. Tego dnia zespół zaprezentował swoją nową, niezwykle ciekawą twarz i mamy nadzieję na wiele podobnych występów w przyszłości. Piękne, szafirowe suknie i eleganckie garnitury zaczarowały publiczność, a repertuar okazał się kompilacją wielu znanych piosenek biesiadnych i rozrywkowych, co razem dało nam idealną kompozycję na mile spędzony czas w gronie przyjaciół – zaśpiewali m.in. takie utwory jak „Płyną statki do Malagi”, „Kasia”, „Usta milczą, dusza śpiewa”. Ale nie były to jedyne atrakcje tego dnia – na scenę „Jaworznik” zaprosił zaprzyjaźniony zespół „Echo” z Ogrodzieńca i wspólnie wykonali dwie piosenki. „Echo” już od wielu lat zajmuje się prezentowaniem właśnie takiej muzyki, sprzyjającej dobrej zabawie i rozrywce, co oczywiście zainspirowało „Jaworznik” do wzbogacenia własnej twórczości. Występ obu grup okazał się niezwykle udany, a tuż po koncercie wszyscy obecni na sali zostali poczęstowani bigosem oraz słodkimi przekąskami. Odbyła się również impreza taneczna. Wszystkim dziękujemy za wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę!