Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Zaśpiewajmy Niepodległej w wykonaniu uczniów SP3

W tym roku po raz drugi (ale pierwszy w wojkowickim MOK-u) Szkoła Podstawowa nr 3 w Wojkowicach zorganizowała wieczorek poetycko – muzyczny zatytułowany “Zaśpiewajmy Niepodległej”. Wieczór ten był magiczny i podniosły. Był piękną lekcją historii. Pozwolił na wspólne, rodzinne i wielopokoleniowe świętowanie niepodległości. Niewątpliwie był też okazją do integracji i rozmów w gronie lokalnej społeczności. Chwile wzruszeń, przeżyte podczas występów, na pewno pozostaną z mieszkańcami Wojkowic na długo.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach oraz harcerze pokazali, że patriotyzm mają nie tylko na ustach. Wielu emocji i wzruszeń dostarczył widzom duet Taty z córką, który jej akompaniował do pięknie zaśpiewanej piosenki patriotycznej. Nie da się nie wspomnieć o rozmowie Babci z wnuczką, która bardzo się martwiła, czy dzisiejsza młodzież wie czym jest patriotyzm… To było niezwykłe widzieć, jak wspólnie różne pokolenia świętują niepodległość i oddają cześć tym, którzy walczyli za naszą wolność. Dzieci z klas trzecich tak pięknie zaśpiewały naszej Ojczyźnie, że serce się radowało. Kolejnych emocji dostarczyła Amelia Żwilinkowska i Maciej Grabowski tańcząc tango. Wzruszenie było widoczne wśród wielu osób. Atmosfera, jaką dało się odczuć tego wieczoru, była niezwykle podniosła i magiczna. I chyba dlatego, że wszyscy byliśmy razem, bez względu na wiek. Każdy z dumą przysłuchiwał się tym, którzy recytowali i śpiewali dla Niepodległej.
Po zakończonym występie można było usiąść przy kawie i ciastku. Pan Wiesław Nowakowski zagrał na akordeonie i wszyscy razem zaśpiewaliśmy “ Wojenko, wojenko…”
Zadowolenie i słowa uznania od gości opuszczających MOK były dla występujących bardzo budujące.
Dziękujemy za obecność wszystkim przybyłym gościom. Ogromne podziękowania dla Miejskiego Ośrodka Kultury, bez którego występ nie byłby tym samym występem. Cieszymy się, jesteśmy wdzięczni, że byliście z nami. Że wspólnie zachęciliśmy młodych ludzi do odważnego mówienia i śpiewania o Polsce.

Milena Caban, Ewelina Molenda-Dziedzic
Szkoła Podstawowa nr 3