Z wizytą w Domu Seniora „Iskra” w Mierzęcicach

Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” często  i chętnie bierze udział w różnych ciekawych inicjatywnych, koncertach, festiwalach muzycznych oraz wydarzeniach okolicznościowych – ostatnio w dniu 19 września zespół wystąpił w kameralnym otoczeniu mieszkańców Domu Seniora „Iskra” w Mierzęcicach, z inicjatywny jednej z mieszkanek Wojkowic. Występ wzbudził wiele pozytywnych emocji, był okazją do zapoznania się z seniorami z Mierzęcic i zainteresowania ich lokalnym folklorem.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, która sprzyjała rozmowom i opowieściom, a także było okazją do zaprezentowania przed publicznością z „Iskry” repertuaru zespołu. Wszyscy wykonawcy wystąpili w tradycyjnych strojach, będących wizytówką „Jaworznika”, towarzyszył im również akompaniament akordeonu i skrzypiec. Razem z panią Janiną Jagodzik, która od lat artystycznie przewodzi zespołowi, zaśpiewali piękne pieśni krzewiące lokalną kulturę i tradycję. Występ był okazją do zacieśnienia relacji ze społecznością z Mierzęcic i ze wszystkimi potrzebującymi opieki i wsparcia. Dziękujemy za taką możliwość i ciepłe przyjęcie.

występ zespołu Jaworznik w Mierzecicach