XV Diecezjalny Konkurs Piosenki Maryjnej rozstrzygnięty!

XV edycja Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej ,,Pieśnią sławimy Maryję” dobiegła końca. Wręczenie nagród i koncert finałowy odbył się 18 czerwca 2019r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Do artystycznej rywalizacji w tej edycji konkursu przystąpiły 67 podmiotów wykonawczych w różnych kategoriach wiekowych. Dzieci, młodzież i dorośli swym śpiewem sławili Maryję i wielbili Boga.

Organizatorami konkursu byli: Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu – ks. dr Michał Borda, Diecezjalny Doradca Metodyczny Religii – p. Justyna Pitas, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Czeladzi – p. Mariola Kozieł, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach – p. Anna Augustyńska – Czerwińska, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach – p. Grażyna Trzcionka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wojkowicach – p. Beata Balińska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach – p. Barbara Pawlak, Kierownik Kopalni Kultury w Czeladzi – p. Łukasz Kożuch.

Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Skucha, p. Mirosława Kolwas – Soczyńska – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Sosnowcu, p. Sebastian Szaleniec – Starosta Będziński, p. Tomasz Szczerba – Burmistrz Miasta Wojkowice, p. Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta Czeladź.

Wykonawców 4 i 5 czerwca 2019 r. oceniała komisja w składzie: przewodniczący p. Andrzej Sarapata – muzyk, kompozytor oraz członkowie: p. Janina Lazur, p. Katarzyna Kożuch, p Katarzyna Sarapata, ks. Tomasz Zmarzły oraz ks. Rafał Madej. Komisja nagrodziła 13 podmiotów wykonawczych oraz przyznała 10 wyróżnień.

W kategorii „DZIECI” wyróżnienia zdobyły: Karolina Siudyka z Dąbrowy Górniczej, Zuzanna Załucka z Siemoni oraz Filip Dachowski z Łobzowa.

W kategorii „MŁODZIEŻ”  zwyciężyła Patrycja Małota z Zendka, II miejsce zdobyły ex aequo Julia Mika z Sosnowca i Alicja Kundzierewicz z Łobzowa a III miejsce otrzymały ex aequo Emilia Kańczuga z Bukowna i Paulina Kostka z Czeladzi. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Madej z Bytomia, Amelia Gibas z Jaworzna, Weronika Błaszczak z Orzecha, Michalina Janik z Łobzowa, Karolina Mikoda z Kroczyc i Patrycja Sinicka z Sosnowca.

W kategorii „DUETY, ZESPOŁY, CHÓRY I SCHOLKI” I miejsce otrzymał duet: Antonina i Zofia Mittmann z Osieka, III miejsce otrzymały duety Aleksandra Klimas i Joanna Grabowska oraz Maja Kopeć i Jakub Jędrusik z Kroczyc a wyróżnienie otrzymał Chór Cecyliański z Domu Kultury w Kroczycach.

Grand Prix XV Diecezjalnego Konkursu Piosenki Maryjnej zdobył duet: Laura Ulicka i Miłosz Mogielski z Czeladzi.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom, bez których nie byłoby cennych i wspaniałych nagród.

Nagrody  w konkursie oprócz organizatorów sponsorowali: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Piotr Skucha, p. Tomasz Szczerba –Burmistrz Miasta Wojkowice, p. Zbigniew Szaleniec – Burmistrz Miasta Czeladź, p. Sebastian Szaleniec – Starosta Będziński, Rada Miasta Wojkowice, Stowarzyszenie „Towarzystwo Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego” w Wojkowicach, ks. prałat Ryszard Adrjanek, ks. dziekan Janusz Grela, ks. prałat Piotr Noga, Państwo Zwierzchowscy – Piekarnia i Cukiernia „Ziarenko”.

Swą obecnością finałową galę zaszczycili znamienici goście: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Skucha, p. Tomasz Szczerba – Burmistrz Miasta Wojkowice, ks. prałat Ryszard Adrjanek – Proboszcz parafii pw. św. Antoniego w Wojkowicach, ks. dziekan Janusz Grela, ks. prałat Piotr Noga, p. Lidia Musiał – Radna Miasta Wojkowice, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa, p. Mariola Kozieł – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Czeladzi, p. Grażyna Trzcionka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wojkowicach, p. Barbara Pawlak – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach.

Piątka laureatów poprzednich edycji konkursu 26 maja zaprezentowała się także na koncercie na Rynku w Czeladzi w ramach Festiwalu „Ave Maria”.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wspaniale śpiewających artystów z całej naszej diecezji sosnowieckiej a także spoza jej granic. Zwycięzcom gratulujemy! Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu już dziś zapraszamy.