Wystawa malarstwa Agaty Parady – „Anioły w Płótnach Zaklęte”

Anioły, ich wizerunki, wyobrażenia oraz energia, którą emanują były tematem wernisażu, który odbył się w piątek 21 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Na obrazach Agaty Parady pojawiło się wiele przedstawień anielskich postaci, które są dla niej jak talizmany przynoszące szczęście, radość, miłość i dobrobyt. Obrazy powstawały z wewnętrznej potrzeby, zainteresowań duchowością i ezoteryką oraz właśnie poezją, którą autorka równie chętnie się zajmuje. O wszystkich tych powiązaniach i wzajemnych inspiracjach pani Agata opowiedziała podczas spotkania w kameralnej atmosferze.

Podczas wernisażu artystka czytała swoje wiersze, które stały się tym samym tłem oraz komentarzem do obrazów prezentowanych na wystawie. Swoje prace pani Agata tworzy w technice malarstwa akrylowego na płótnach oraz starych deskach. Tym samym uzyskuje efekt przetarcia, widocznego upływu czasu, pewnej nostalgii i tajemniczości płynącej z pojawiających się na nich aniołach. Postać Anioła jest dla autorki bardzo ważna – o osobistych doświadczeniach oraz wynikających z nich inspiracjach w swojej artystycznej pracy opowiadała podczas spotkania. Każdy chętny mógł również kupić wybrany obraz bezpośrednio od autorki. Zarówno wiersze jak i obrazy stworzyły w naszym ośrodku wyjątkowy klimat, pełen obecności anielskich postaci. Dziękujemy artystce za podzielenie się z nami swoją wrażliwością i sztuką.

Impreza była współorganizowana z Miejską Biblioteką Publiczną w Wojkowicach.