Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Wystawa fotografii Eweliny Malinowskiej

Tuż przed długim weekendem w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach odbył się pierwszy w tym roku wernisaż, którego tematem było piękno natury odbite w kadrach mieszkanki Wojkowic – Eweliny Malinowskiej. Na wystawie zaprezentowane zostały zdjęcia z jej bogatego archiwum zdjęć przedstawiających przede wszystkim przyrodę, ale również skrawki pejzażu miejskiego i portretów. Ewelina od wielu lat szlifowała swój warsztat cierpliwie ucząc się sztuki fotografii, co właśnie zaowocowało pierwszą wystawą, którą mogliśmy podziwiać 5 stycznia w MOK-u.

 

Nasza sala wypełniła się śpiewem ptaków, dźwiękami przyrody, owadów – a to za sprawą niezwykle żywych obrazów natury, które zaprezentowała nam Ewelina Malinowska. Fotografią zajmuje się od 2006 roku i od tego czasu, w miarę nabierania doświadczenia oraz wiedzy o sprzęcie fotograficznym, jej pasja się rozwija i ukierunkowuje. Obecnie szczególnie dużym zainteresowaniem darzy świat fauny i flory, obserwuje i fotografuje zwierzęta, w tym owady (zwłaszcza pszczoły i trzmiele). Potrafi z dużą wrażliwością uchwycić ten jeden szczególny moment, dzięki któremu zwracamy uwagę na konkretne zdjęcie. Oprócz fotograficznej pasji Ewelina posiada wiele innych zainteresowań, które realizuje z sukcesami – jednym z nich jest taniec irlandzki w zespole Galway z Będzina oraz reprezentowanie warszawskiej szkoły McGahanLees na międzynarodowych zawodach, a na co dzień pracuje na Wydziale Nauk Przyrodniczych UŚ gdzie skończyła geologię ze specjalizacją z paleontologii i stratygrafii.

Wystawie towarzyszył również muzyczny akompaniament skrzypaczki Antoniny Krzyżowskiej, absolwentki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.