Wyróżnienie dla  RZF „Jaworznik” na II Jurajskim Festiwalu Kultury Ludowej w Koziegłowach

Regionalny Zespół Folklorystyczny „Jaworznik” reprezentował nasze miasto na finałowym koncercie podczas II Jurajskiego Festiwalu Kultury Ludowej, organizowanego przez Miejsko-Gminny Ośrodek Promocji Kultury w Koziegłowach. Wcześniej zespół pomyślnie przeszedł eliminacje powiatowe, które odbyły się w Siewierzu. Ostatecznie nasza grupa zdobyła Wyróżnienie I stopnia – serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni z sukcesu i możliwości udziału w tak ważnym wydarzeniu. Już po raz drugi bowiem w Koziegłowach zorganizowano festiwal, który przybliża i propaguje kulturę ludową regionu.

Na Festiwal do Koziegłów 1 lipca bieżącego roku, przybyli finaliści powiatowych przeglądów konkursowych, z takich powiatów jak: będziński, częstochowski, myszkowski i zawierciański, aby w finale powalczyć o najwyższe miejsca. Zanim jednak odbyły się przesłuchania, uroczyście podsumowano dotychczasowe przeglądy i ogłoszono wyniki konkursów. Wszyscy laureaci z poszczególnych powiatów otrzymali pamiątkowe statuetki od Starostów. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Europosła – Jadwigi Wiśniewskiej oraz Burmistrza GiM Koziegłowy, Jacka Ślęczka. Finałowy konkurs miał miejsce podczas jarmarku ludowego „Gościniec Jurajski” na terenie Centrum Rekreacji przy MGOPK w Koziegłowach – wzięło w nim udział ponad 600 wykonawców z 4 powiatów. Konkurs był wspierany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gratulujemy sukcesu RZF „Jaworznik” i udziału w tak pięknym Festiwalu, życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć w krzewieniu kultury ludowej i regionalnej.