Wykład o Pogórzach Rożnowskim i Ciężkowickim w ramach wojkowickiego klubu PTTK

20 czerwca : 17:00 - 18:30

pogórze

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz wojkowicki klub PTTK TRAWERS zapraszają na wykład o malowniczych Pogórzach Rożnowskim i Ciężkowickim. Spotkanie poprowadzi Sebastian Tomala, na zaproszenie prezesa klubu TRAWERS, Łukasza Wasila. Prelegent przybliży nam te przepiękne regiony Polski, wprowadzając słuchaczy w świat pieszej turystki po południowej części kraju, w bliskości Beskidu Niskiego. Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Wstęp na wykład jest wolny.

Wojkowice od niedawna posiadają swój własny klub PTTK, na którego czele stoi wielki miłośnik i pasjonat górskich wędrówek, Łukasz Wasil. Z inicjatywy klubu organizowane są wycieczki górskie w różne rejony Beskidów, a teraz również będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie, podczas którego wysłuchamy wykładu na temat ciekawego turystycznie regionu jakim są Pogórza Różnowskie i Ciężkowickie. Oba regiony charakteryzują się urozmaiconą rzeźbą terenu, znajdują się tam jeziora, turystyczne szlaki i miejscowości o bogatej historii – warto dowiedzieć się czegoś więcej o tych miejscach przy planowaniu wakacyjnych i weekendowych wędrówek.  Sebastian Tomala to absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przewodnik beskidzki, instruktor turystyki, obecnie sprawuje funkcję prezesa zarządu Oddziału PTTK im. A. Janowskiego w Sosnowcu oraz wiceprezesa zarządu Klubu Przewodników Turystycznych im. P. Solarza w Sosnowcu. Od dziecka miłośnik gór i turystyki górskiej, autor kilku publikacji o tematyce krajoznawczej. Poza zdobywaniem szczytów górskich interesuje się mechaniką, modelarstwem oraz fantastyką naukową.

Serdecznie zapraszamy!

Czas: