Piknik Piracki / Park Miejski

9 września 2021 : 16:00 - 19:00

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na „Piknik Piracki”, który odbędzie się 26 sierpnia w Parku Miejskim w Wojkowicach przy placu zabaw. Impreza potrwa w godzinach od 16 do 19. Będzie się działo! W programie przewidziano wiele atrakcji i zabaw, konkursów i niespodzianek. Dobrze bawić będą się nie tylko dzieciaki, ale również dorośli. Można oczywiście pojawić się na pikniku w przebraniu pirata i poczuć się jak prawdziwy wilk morski. Ahoj przygodo, miłośnicy dobrej zabawy przybywajcie i razem z nami odkrywajcie tajniki morskiej żeglugi!

Piraci na dobre zagościli w naszej wyobraźni, a zwłaszcza w wyobraźni dziecięcej, dzięki licznym legendom i bajkom, które towarzyszą nam na co dzień. „Piknik piracki” to doskonała okazja do oryginalnego spędzenia popołudnia, a dodatkowo będzie można nabyć nowych umiejętności i przekonać się osobiście jakie sprawności są potrzebne piratom na morzu. W programie wydarzenia znajdzie się wiele sprawnościowych konkurencji, będzie więc można wziąć udział w rywalizacji z innymi młodymi piratami. Co w takim razie na nas czeka? Pojawi się piracka armata, a publiczność dowie się jak działała, do czego służyła i w bezpiecznych warunkach odbędzie się pokaz wystrzału. Piraci powinni również dowiedzieć się jak prawidłowo wiązać liny, w zadaniu Stary Żeglarz nauczymy się więc jak powstają węzły. Będzie również wyszywanie flag pirackich, a także pobawimy się w kartografów podczas rysowania map przy stanowiskach plastycznych. Dla tych którzy lubią działać będzie nauka rzucania rzutkami przy strzelnicy i Szranki czyli szermierka bezpiecznymi piankowymi szablami. Do tego wystawa sprzętu, broni i strojów pirackich, dyby, pręgierz, pokazy pojedynków i wiele zabaw sprawnościowych w tym przeciąganie liny. Ciekawą atrakcją będzie również most linowy, czyli piracki tor przeszkód z linami. Zabawom towarzyszyć będą prelekcje, pamiątkowe zdjęcia i konkursy z nagrodami. Program jest naprawdę bogaty i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

9 września 2021
Czas: