Danuta Saja – świat malowany igłą i kolorem

31 maja 2019

Danuta Saja – świat malowany igłą i kolorem

Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach serdecznie zaprasza na wystawę prac utalentowanej mieszkanki naszego miasta, pani Danuty Sai. Artystka specjalizuje się w hafcie krzyżykowym, a jej niezwykle precyzyjne dzieła zachwycają kolorami i szczegółami. Na wernisaż zapraszamy 31 maja o godzinie 17.00. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z tą ciekawą techniką i porozmawiania z samą ich twórczynią.

Danuta Saja jest członkiem Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior, a robótki ręczne są jej największą pasją od ponad 20 lat. Chociaż haftuje już tak długo i pasja zamieniła się w profesję, to dopiero teraz postanowiła podzielić się swoimi zainteresowania z innymi. Wystawa, która odbędzie się w MOK-u będzie jej pierwszą prezentacją haftów i robótek ręcznych w Wojkowicach. Mieszkańcy Wojkowic będą więc mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z jej bogatym dorobkiem, różnorodnością tematyki prac i oczywiście samą techniką haftu krzyżykowego. „Igłą malowane” to idealne oddanie charakteru jej wyszywanych obrazów – bo tak właśnie można odbierać jej pełne koloru i życia prace. Zobaczymy więc haftowane interpretacje malarskich motywów i być może ktoś również zapała pasją do wyszywania.

31 maja 2019
Wydarzenie kategoria: