Wspomnienia i ślady przeszłości – czyli powrót do dawnych Wojkowic na wystawie w MOK-u

Przez cały sierpień towarzyszyła nam w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach wystawa „Wojkowice śladami przeszłości”. Była ona zaproszeniem dla wszystkich mieszkańców naszego miasta do wspólnej podróży w przeszłość, poprzez szukanie znajomych miejsc, wspomnień i historii dzięki zgromadzonym na wystawie eksponatom. W wolnej chwili każdy mógł odbyć taką nostalgiczną wyprawę, wystawa była otwarta w tygodniu, a wstęp na nią był darmowy. Każdy kto nas odwiedził dostał na pamiątkę książkę „ Wojkowice wczoraj i dziś”, która jest jedną z najpełniejszych publikacji dotyczących historii Wojkowic.

Na wystawie zostały zaprezentowane archiwalne zdjęcia miasta, które gromadzone przez lata w końcu zostały udostępnione dla szerokiej publiczności. Oprócz zdjęć można było zobaczyć magazyny i czasopisma z ważnymi artykułami dotyczącymi znaczących momentów w kalendarium wojkowickiej historii, a także różne przedmioty, pocztówki, książki, stroje regionalne i pamiątkowe księgi z wpisami zebranymi na przestrzeni lat. Wizyta na wystawie była więc okazją do wspomnień, szukania własnych śladów pamięci, ale również zobaczenia Wojkowic od innej, nieznanej strony i porównania z dzisiejszymi zmianami i rozwojem miasta. Dodatkowo po lekturze książki „Wojkowice wczoraj i dziś”, którą dostali zwiedzający wystawę, można w pełni poznać historię swojego rodzinnego miasta. Wystawę przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Biblioteka Miejska w Wojkowicach.