Wojkowice bawiły się w rytm góralskich przebojów!

„Wojkowice po zbóju – Hej!” – pod takim hasłem odbyły się tegoroczne Dni Wojkowic i chociaż pogoda spłatała nam figla, a lato w końcu zamieniło się w jesień to jednak impreza przyciągnęła tłumy, wszyscy bawili się doskonale i dali się ponieść góralskim przyśpiewkom! Na scenie ustawionej na Stadionie Milenium w Wojkowicach pojawiły się najbardziej znane zespoły wykonujące i inspirujące się muzyką folkową. Tak naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie w proponowanym przez zespoły, góralskim repertuarze. Od tradycyjnych wersji po ich elektroniczne interpretacje. A na koniec na wszystkich czekała zabawa taneczna.

Skąd pojawił się pomysł na góralskie klimaty w Wojkowicach? Nie wszyscy mieszkańcy wiedzą, że  od jakiegoś czasu Wojkowice mają gminę partnerską, a jest nią Łapsze Niżne, położone w województwie małopolskim, w malowniczym, górskim krajobrazie. Stamtąd też pochodził jeden z zespołów, który wystąpił jako pierwszy podczas Dni Wojkowic – Frydmanianie, którzy od ponad 35 lat promują i sławią muzykę folkową, regionalną tradycję, stroję oraz mowę. Takie wspaniałe rozpoczęcie imprezy od razu przeniosło Wojkowice w świat góralskich opowieści. To wszystko również za sprawą doskonałego konferansjera, Grzegorza Kuciczki, który wspaniale odnalazł się w folkowych klimatach i zabawiał publiczność ze sceny w przerwach między koncertami. A było coraz energicznej! FUTURE FOLK z Stanisławem Karpiel – Bułecką wprowadzili publiczność w taneczny szał, chociaż dopiero na koncercie zespołu BACIARY zebrały się tłumy. Widownia była doskonale zorientowana w przebojach obu zespołów i śpiewała je razem z nimi. Jeszcze jedną gwiazdą wieczoru był zespół KRYWAŃ, którego hitów często nie może zabraknąć na dobrych biesiadach i imprezach tanecznych.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje, które przygotowano dla mieszkańców z okazji święta miasta. Drugiego dnia, czyli w niedzielę 23 września odbył się Bieg Niepodległości. 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości uczczono również poprzez występy dzieci i młodzież w wojkowickich szkół, a sporo zabaw i atrakcji czekało na wszystkich wojkowiczan, którzy przybyli pod muszlę koncertową.

Wspaniałą zabawę w ten wrześniowy weekend zapewnili nam: Burmistrz Miasta Wojkowice Tomasz Szczerba, Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach oraz Gmina Łapsze Niżne, której władzom serdecznie dziękujemy!

Oczywiście imprezy nie udałoby się przeprowadzić bez pomocy partnerów, którym serdecznie dziękujemy! A pomogli nam – TAURON Polska Energia S.A., Econ Trader, Megalo Catering, Profil, Pizzeria Maximus, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A., WKG oraz Bartez Dance Fitnes.

Patronat medialny nad imprezą objęli: Głos Wojkowic oraz Radio Piekary.

Serdeczne dziękujemy  także za pomoc: Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojkowicach-Żychcicach,  Komisariatowi Policji w Wojkowicach, Komendzie Powiatowej Policji w Będzinie, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Będzinie, Wojkowickie Wody Sp. z.o.o., Zakładowi Karnemu Wojkowice, Klubowi Sportowemu Górnik Wojkowice.

Dziękujemy także  firmom: Renoma Agencja Detektywistyczna, Stępień Michał MS-MED, Sound DAAB System, Technika Estradowa Sobala.

Do zobaczenia za rok!