Wiosenne Popisy Taneczne za nami!

Wojewódzki Przegląd Taneczny pt. “Wiosenne Popisy Taneczne” jest imprezą cykliczną w której co roku biorą udział setki uczestników. W tym roku miał miejsce 25 i 26 kwietnia. Przez dwa dni zaprezentowali się uczestnicy w czterech kategoriach wiekowych. Na scenie MOK-u zatańczyło ponad 700 osób z różnych zakątków n

aszego województwa min. z Siemianowic Śląskich, Piekar Śląskich, Sosnowca, Rybnika, Sączowa, Dąbrowa Górnicza, Czeladzi, Jaworzna, Mysłowic, Zabrza, Tychów oraz Jastrzębia Zdroju.

To wyjątkowe taneczne wydarzenie objęli patronatem : Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, Wojewoda Śląski – Jarosław Wieczorek, Starosta Będziński – Arkadiusz Watoła, który był również sponsorem nagród oraz Burmistrz Miasta Wojkowice – Tomasz Szczerba.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie:

Martyna Szlachetko-Skapczyk  dyplomowany trener tańca towarzyskiego z 19 letnim doświadczeniem scenicznym.

Mateusz Oleksik – Tancerz klasy A w tańcach latynoamerykańskich, Mistrz Okręgu Śląskiego oraz II Vice Mistrz Polski Południowej w tańcach latynoamerykańskich w kategorii  Starszych Juniorów.

Monika Sabadasz- Instruktorka zajęć z techniki modern jazz, która prowadzi grupę turniejową tańca współczesnego.

Jurorzy mieli nie lada wyzwanie ponieważ poziom był bardzo wysoki. Niesamowite choreografie, przepiękne stroje i wyszukane rekwizyty sprawiły, że „Wiosenne Popisy Taneczne 2018” na długo zapadną w pamięć nie tylko tancerzy, którzy prezentowali swoje umiejętności ale także publiczności, która była oczarowana tym barwnym nasyconym pozytywną energią widowiskiem.

Oto laureaci:

KATEGORIA 6-9 LAT

I MIEJSCE – MINI FLASH DANCE – Explozja Tańca Jastrzębie Zdrój

II MIEJSCE – BAJTLIK CREW – Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

III MIEJSCE – MINI FIGIEL – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

WYRÓŻNIENIE – REGIONALNY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY “Dąbrowa” Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej Dąbrowa Górnicza

WYRÓŻNIENIE – AMS DANCE Niepubliczne Przedszkole Akademia Małego Sportowca Katowice

KATEGORIA 10-12 LAT

I MIEJSCE – FIGIEL – Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku

II MIEJSCE – FLASH DANCE CREW – Explozja Tańca Jastrzębie Zdrój

III MIEJSCE – THE ROJBERS – Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

WYRÓŻNIENIE – BAJTEL ATTACK – Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

WYRÓŻNIENIE – DEBEŚCIAKI – Szkoła Tańca Akcent w Będzinie

KATEGORIA 13-15 LAT

I MIEJSCE – MAK II- MDK nr 1 w Zabrzu

II MIEJSCE – LARMO MAKERS – Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

III MIEJSCE – DANCE FOR YOU – Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach

WYRÓŻNIENIE – KLEKSIK Młodzieżowy Dom Kultury w Siemianowicach Śląskich

WYRÓŻNIENIE – BLACK ART- Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

KATEGORIA 16 I WIĘCEJ LAT

I MIEJSCE– SILESIAN FACHMANS- Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

II MIEJSCE– TOMASZ DANCE- Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej

III MIEJSCE– SZEPTEM- Akademia Wyobraźni Kajune w Czeladzi

WYRÓŻNIENIE– TOTAL MONKEY SQUAD – Młodzieżowy Dom Kultury w Piekarach Śląskich

Imprezę uświetnił pozakonkursowy występ zespołu OtherSide Jumpstyle Team na codzień trenującego w  Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.