Wieczorek muzyczny ze String Trio AMM

Letni sezon wydarzeń kulturalnych w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach ogłaszamy za otwarty – rozpoczęliśmy od koncertu smyczkowego w wykonaniu wyjątkowych artystów z grupy String Trio AMM. Muzycy przenieśli nas za sprawą swojego talentu na wyższy poziom doznań słuchowych, gdzie muzyka splata się z emocjami i pozostawia w publiczności niezatarty ślad. Ze względu na złe prognozy pogody, planowana wcześniej lokalizacja koncertu przy miejskich fontannach została zamieniona na salę widowiskową MOK-u. Jednak nie zmieniło to odbioru wydarzenia, a w nowej aranżacji występ zachwycał słuchaczy równie mocno.

MOK zapewnił artystom odpowiednie oświetlenie i scenografię, a także relaksujące siedziska dla uczestników koncertu, które sprawiły, że to kameralne wydarzenie stało się prawdziwym ukojeniem dla ciała i ducha. Muzycy w składzie:  Mateusz Adamczyk – skrzypce oraz skrzypce elektryczne, Magdalena Michna – altówka oraz Zuzanna Makles – wiolonczela, wykonali dla nas popularne standardy muzyczne, wśród których pojawiły się takie utwory jak All you need is love oraz When I fall in love. Zaczarowana publiczność ze skupieniem słuchała przepięknych aranżacji, które wzruszały i zachwycały jednocześnie. Artyści poznali się jeszcze na studiach w Akademii Muzycznej w Katowicach i od lat stanowią zgrany zespół z wieloma sukcesami na koncie. Występują również ze znanymi muzykami w kraju i za granicą. W MOK-u zaprezentowali swój autorski repertuar na trio elektro-akustyczne. Podziękowania i gratulacje za wspaniały występ złożył zespołowi burmistrz Wojkowic Tomasz Szczerba.