Wieczorek Muzyczny z Unique String Quartet

Kto nie był, może żałować! To pierwszy tak nastrojowy koncert plenerowy w Wojkowicach po rewitalizacji centrum miasta przy placu z fontannami. Miejski Ośrodek Kultury postanowił zorganizować wieczorny koncert właśnie w pobliżu Parku, w miejscu które sprzyja gromadzeniu się mieszkańców i jest reprezentatywne dla Wojkowic. Tematem wieczoru była muzyka filmowa, przepięknie zinterpretowana przez Kwartet Smyczkowy – Unique String Quartet, grupę stworzoną przez cztery absolwentki Akademii Muzycznej w Katowicach i w Krakowie. Było warto spędzić ten magiczny czas wsłuchują się w piękną barwę skrzypiec przywołujących filmowe wspomnienia.

Teren przy fontannach na ten jeden wieczór zamienił się w kameralną salę koncertową. Organizatorzy zadbali o nastrój zapewniając odpowiednie oświetlenie, a także wygodne siedziska w postaci leżaków oraz koców. Na specjalnym podeście wystąpiły instrumentalistki z kwartetu smyczkowego prezentując repertuar ze znanych filmów i seriali. Miłośnicy dziesiątej muzy mogli rozpoznać wśród utworów motywy z takich filmów jak Gladiator, Forrest Gump a nawet Gra o tron. W programie usłyszeliśmy również piękne interpretacje kompozycji „Hallelujah” Leonarda Cohena oraz „Moon River” Henry’ego Manciniego z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”.  Artystki zadbały o klimat odpowiednimi aranżacjami oraz kreacjami scenicznymi, dzięki czemu każdy kto spędził ten czas z nami mógł poczuć się wyjątkowo. Publiczność jak zaczarowana wsłuchiwała się w dźwięki muzyki i z pewnością zapamięta ten wieczór na długo.