Wieczorek bluesowo-jazzowy w wykonaniu kapeli z ZK Wojkowice

W miniony weekend w naszym wojkowickim MOK-u odbyło się wyjątkowo nastrojowe wydarzenie, które przyciągnęło melomanów z całego miasta, czyli bluesowo-jazzowy koncert w wykonaniu kapeli z Zakładu Karnego w Wojkowicach. Sala widowiskowa w nastrojowym oświetleniu i z odpowiednim nagłośnieniem wprowadziła słuchaczy w muzyczny klimat, a sam koncert okazał się popisem talentów, zarówno wokalnych jak i instrumentalnych. Okazało się, że wszystkim w duszy gra blues i jazz, a prawdziwe perełki muzyczne czasem czekają na odpowiedni moment aby zabłysnąć. Dziękujemy za piękne aranżacje i towarzyszące im teksty!

Kapela z wojkowickiego Zakładu Karnego miała okazje do występów już nie raz, zwłaszcza, że to właśnie w Wojkowicach odbywa się znany w całej Polsce festiwal muzyki więziennej „Blues zza krat”. W tym roku odbyła się już kolejna edycja tego legendarnego przeglądu, a zespół, który wystąpił w MOK-u ma na swoim koncie nagrody właśnie na tym bluesowym festiwalu. Panowie pokazali się w końcu szerszej publiczności na koncercie w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach. Wprowadzili publiczność w nastrojowy klimat swoich autorskich aranżacji, grając na gitarze i keyboardzie oraz śpiewając w rytm bluesowych standardów. Wieczór wprawił wszystkich w doskonały nastrój, pokazując jak muzyka łączy różne środowiska i wyzwala pozytywne emocje.