Wieczór kolęd i pastorałek z Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

//Wieczór kolęd i pastorałek z Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

Wieczór kolęd i pastorałek z Zespołem Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”

Święta tuż tuż, a nie można sobie wyobrazić świątecznej atmosfery bez wspólnego kolędowania w radosnej atmosferze oczekiwania na Boże Narodzenie. Aby poczuć prawdziwą magię świąt wystarczyło wybrać się w niedzielne popołudnie 15 grudnia do Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach. W MOK-u odbył się bowiem wspaniały koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Mały Śląsk”. Koncert kolęd i pastorałek zgromadził licznie mieszkańców Wojkowic i był niezwykłym duchowym przeżyciem dla każdego uczestnika.

„Mały Śląsk” jako zespół z długoletnią tradycją przede wszystkim skupia się na krzewieniu polskiej kultury w pieśni i tańcu, ale również jego misją jest łączenie pokoleń. W Wojkowicach wystąpiła przed nami wielopokoleniowa grupa – po raz pierwszy też właśnie w MOK-u zespół zaprezentował swój program artystyczny w wykonaniu całych rodzin. Na scenie pojawiły się dzieci i dorośli w pięknych tradycyjnych strojach ludowych, publiczność miała więc po raz pierwszy okazję zobaczyć jak pięknie współpracują ze sobą najmłodsi i ich opiekunowie. Podczas godzinnego występu grupa wykonała wiele pięknych i znanych pieśni bożonarodzeniowych, wśród nich znalazły się takie kolędy jak: Bóg się rodzi, Jezus Malusieńki, Bracia patrzcie jeno, Wśród nocnej ciszy i wiele innych. Publiczność chętnie włączała się we wspólne śpiewanie i z wielką uwagą wysłuchała całego koncertu. Był to niezapomniany wieczór, a jego magia i piękne brzmienie głosu wokalistów zostanie z nami już do samych Świąt.

By | 2019-12-17T14:31:07+02:00 Grudzień 16th, 2019|