Warsztaty plastyczne na rozpoczęcie Ferii w mieście

Pierwszy dzień Ferii zimowych za nami – w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach wystartowała akcja dla dzieci „Ferie w mieście”. Każdego dnia na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czekają ciekawe aktywności, zadania, warsztaty i zabawy. Każdy dzień to inna propozycja i nowe wyzwania dla dzieci, które czas wolny od szkoły spędzają właśnie w mieście. W poniedziałek 29 stycznia tematem przewodnim była sztuka i warsztaty plastyczne. Sala widowiskowa MOK-u zamieniła się w wielką galerię obrazów, a dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi odkrywcy, poznając najbardziej znane dzieła sztuki oraz ich twórców.

„Dzień w Muzeum” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia plastyczne w pierwszym dniu ferii. Na sali czekały już na dzieci sztalugi z reprodukcjami obrazów namalowanych przez wybitnych artystów. Dzieci mogły się przechadzać po sali, oglądać i rozmawiać o zaprezentowanych dziełach, tak jak w prawdziwej galerii sztuki. Następnie ich zadaniem było stworzenie własnego obrazu inspirowanego wybranym dziełem wielkiego malarza. Dzieci z entuzjazmem zabrały się do pracy i w pomysłowy oraz niezwykle kreatywny sposób namalowały swoje wersje obrazów z galerii. Po tak intensywnej pracy na wszystkich czekała taneczna przerwa, a potem kolejna część warsztatów. Dzieci tworzyły pejzaże zimowe przy pomocy takich materiałów jak wata, pasta do zębów, kolorowe brokaty i cekiny. Obrazki były błyszczące i radosne – tak właśnie powinna wyglądać zima w mieście. Na koniec zmieniliśmy nieco materiały i zajęliśmy się rzeźbą. Ze specjalnej plastycznej gliny tworzyliśmy piękne ozdoby, które każdy mógł pomalować w dowolny sposób. Po tak twórczym i pełnym wrażeń dniu dzieci otrzymały nagrody za zaangażowanie, prace w grupie i wspaniałe pomysły. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach.