Miejski Ośrodek Kultury w Wojkowicach – zajęcia / koncerty / spektakle

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Instruktor – Mariusz Wnukowski

Prowadzę zajęcia plastyczne w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, jednocześnie jestem nauczycielem Rysunku i Malarstwa w Liceum Plastycznym w Dąbrowie Górniczej.

Cały świat wokół nas jest plastyczny. Podlega ciągłym nieskończonym przemianom form, kształtów i kolorów. Świat w którym żyjemy to jeden ogromny obraz, zawierający w sobie całe mnóstwo innych mniejszych lub większych, cudownych obrazów. Wszystko jest plastyczne, każde drzewo, każdy kwiat, każde zwierzę i każdy człowiek, posiada granice swoich niepowtarzalnych kształtów. Zajęcia artystyczno–plastyczne, które prowadzę od długiego już czasu w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach, mają na celu rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży zdolności kreatywnego i indywidualnego tworzenia, Przez sztukę staramy się dotrzeć do skarbów dziecięcej wrażliwości i wyobraźni, efektem czego są prace oryginalne i piękne. Zdobywamy wiele nagród i wyróżnień w różnych konkursach plastycznych. Najcenniejsze jednak i najbardziej osobiste nagrody to błysk zachwytu w oku i uśmiechy na ustach każdego z małych artystów. Pracując z dziećmi obserwuję i podziwiam moment twórczej ich pracy, tego szczególnego wyłączenia się z otoczenia i wejścia w magiczny, intymny, własny świat pełen fantazji. Są to cudowne chwile, niezastąpione niczym innym, żadnym siedzeniem przed komputerem, żadnym schematem wymyślnych gier. Rysowanie i malowanie jest pierwszym i najpiękniejszym naszym alfabetem, dzięki któremu możemy ze sobą rozmawiać i poznawać siebie nawzajem. Zapraszam wszystkie dzieci do teatru rysowania i malowania przy pracowni plastycznej – drzwi do tego teatru pracowni są dla Was szeroko otwarte.

O zajęciach

Warsztaty plastyczne skierowane są przede wszystkim do najmłodszej grupy wiekowej – dzieci w wieku od 5 do 12 lat, jednak i starsi znajdą tutaj coś dla siebie. Podczas zajęć poznajemy różne techniki plastyczne – od rysunku po malarstwo i wykorzystujemy bogate pokłady wyobraźni! Duża swoboda, indywidualne podejście instruktora często owocują w postaci nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych, nawet ogólnopolskich. Ale na zajęciach liczy się przede wszystkim odkrywanie dziecięcej wrażliwości twórczej i rozwijanie pasji. Aby sprawdzić czy to właśnie pasja malarska jest tą jedyną, zachęcamy do udziału w zajęciach.

 

Opłata za zajęcia: 120 zł za miesiąc (4 lekcje)
Czas trwania: 120 minut
Kiedy: poniedziałki / 17:00 – 19:00
Rodzaj zajęć: grupowe
Przedział wiekowy: 5 – 10 lat

 

Sukcesy uczestników

  • WYRÓŻNIENIE w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Trzy Kolory edycja „Przez Okienko”
  • WYRÓŻNIENIE w Ogólnopolskim Konkursie plastycznym dla dzieci i młodzieży „Jak jest zimno…. „
  • II MIEJSCE oraz WYRÓŻNIENIE w VIII Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2015 pt. „Samotność”
  • WYRÓŻNIENIE w IV edycji Wojewódzkiego konkursy Plastycznego III KOLORY-ODCIENIE PRZYJAŹNI
  • III MIEJSCE w X Ogólnopolskim Konkursie Rysunku Węglem Łęczna 2017 pt. „Dzik”