Wakacyjne zabawy z MOKiem dobiegły końca

Za nami ostatni z letnich happeningów zorganizowanych przez MOK w ramach tegorocznej akcji Lata w mieście. Wszystkie nasze atrakcje zostały przeniesione w plener ze względu na prace remontowe prowadzone w budynku ośrodka. Dwa razy w tygodniu animatorzy czekali na dzieci z niespodziankami na specjalnie przygotowanym stoisku, które pojawiało się najczęściej w Parku Miejskim w Wojkowicach przy placu zabaw oraz byłej muszli koncertowej. Chociaż pogoda sprawiała nam także przykre niespodzianki, to ostatecznie aż sześć razy udało się przeprowadzić naszą wakacyjną akcję.

Przez cały lipiec spotykaliśmy się z dziećmi w Parku Miejskim, gdzie happeningi cieszyły się dużą popularnością i w przyjaznym otoczeniu dostarczały maluchom dużo frajdy. Panie animatorki malowały dzieciom twarze, a bajkowe makijaże stawały się ozdobą wakacyjnych zabaw w Parku. Prawdziwym hitem okazały się balonowe zwierzaki, do których ustawiały się kolejki, a wśród zabawnych stworków pojawiały się żółwie, pszczoły, koniki, pieski i inne sympatyczne postaci. Zachwyt wzbudzały wielkie bańki mydlane, które dzieci mogły samodzielnie wykonać. Pogoda zachęcała również do zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz piłką, wyścigów, pokonywania torów z przeszkodami i malowania kredą po chodniku. Specjalną atrakcją okazały się także dmuchany zamek oraz zjeżdżalnia, które czekały na dzieciaki podczas jednego z happeningów zorganizowanych przy byłej muszli koncertowej.

Chociaż happeningi już się zakończyły, to wciąż przed nami jeszcze miesiąc wakacji i wspaniałej pogody – zachęcamy więc do udziału w innych zajęciach i atrakcjach, przygotowanych przez Urząd Miasta, Akademię Sportu Wojkowice oraz „Tlen Wojkowice”.

Magdalena Pasternak