„Wakacje w mieście” wystartowały – pierwszy tydzień za nami!

Jeśli mamy wakacje, to lipiec spędzamy z MOK-iem podczas akcji „Lato w mieście” skierowanej do dzieci, które w tym czasie przebywają w domu. Pierwszy tydzień już nam minął, więc czas na małe podsumowanie. Pogoda w tym roku jest nieprzewidywalna i nie zawsze zgodna z naszymi planami, dlatego po małych zmianach, część przewidzianych zajęć odbyła się w budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Ale i tak udało nam się w czwartek spotkać ze strażakami w parku i świetnie się bawić! Dzieci spędziły czas na świeżym powietrzu, zdobywając potrzebną w czasie beztroskich zabaw wiedzę o bezpieczeństwie.

Ze względu na warunki pogodowe pierwsze wtorkowe zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście” zostały przeniesione do MOK-u. Razem z animatorkami – Izą i Ulą, dzieci bawiły się wspólnie m.in. integrując się podczas zabaw z chustą animacyjną czy w czasie gier i zawodów sprawnościowych oraz ruchowych. Nie zabrakło również działań plastycznych – przy wykorzystaniu różnych materiałów, dzieci tworzyły wielki napis na powitanie wakacji, aby w jak najbardziej kreatywny sposób wyrazić swoją radość z letniego wypoczynku. Natomiast w czwartek, odbyło się w Parku Miejskim spotkanie ze strażakami. Pogoda dopisała i strażacy zaprezentowali dzieciom jak działa wąż strażacki – każdy chętny mógł samodzielnie spróbować swoich sił przy gaszeniu pożaru. Ponadto dzieci zwiedzały wnętrze wozu strażackiego oraz przymierzały sprzęt i stroje strażaków. Za wszystkie przygotowane atrakcje dziękujemy strażakom z OSP Żychcice. Oprócz praktycznych i potrzebnych informacji było również sporo zabawy z Ulą i Izą, które przygotowały kolejną porcję gier i zabaw w plenerze, oraz zajęcia z malowania kredą po asfalcie. Tydzień pierwszych wrażeń z akcji „Lato w mieście” zaliczamy do udanych!