Wakacje w mieście – spotkanie ze strażakami

Drugi tydzień wakacji zaczynamy z przytupem – we wtorek 13 kwietnia w Parku Miejskim specjalnie na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Wojkowicach – miejscowe ochotnicze straże pożarne zaprezentowały przed dziećmi w jaki sposób przygotowują się do poważnych zadań, jak wykorzystują do tego sprzęt pożarniczy, a także jak bezpiecznie bawić się podczas wakacji. Zainteresowanie pokazami było bardzo duże, zwłaszcza, że strażacy przygotowali na ten dzień wyjątkowe atrakcje.

W wakacyjnej akcji udział wzięły Ochotnicze Straże Pożarne z Kamyc oraz z Żychcic. Strażacy przyjechali do Parku Miejskiego aż trzema wozami, wzbudzającym tym samym nie lada sensację i duże zaciekawienie wśród młodych miłośników straży pożarnej. Dzieci zadawały pytania, mogły wsiąść do samochodu strażackiego i poczuć się jak prawdziwi bohaterowie, a także przymierzali kaski i obserwowali jak nasi goście prezentowali się w specjalistycznym ekwipunku. Każda akcja, do której strażacy są wzywani wymaga profesjonalizmu i odwagi, a także działania zgodnie z przyjętymi zasadami bezpieczeństwa. A jak odpowiednio się do niej przygotować, można było zaobserwować właśnie na wakacyjnym pokazie w Parku Miejskim. Jedną z większych atrakcji okazało się również polewanie wodą z węża pożarniczego, była to wielka frajda dla dzieci i ulga w upałach. Dziękujemy strażakom za dużą dawkę wiedzy i życzymy wszystkim bezpiecznych wakacji, a dzieci zapraszamy na kolejne zabawy i warsztaty w Parku Miejskim.