Wakacje w Mieście / Robotyka – Minecraft

Kolejne wakacyjne warsztaty dla dzieci z robotyki upłynęły pod hasłem: Minecraft! Kogo ten temat interesuje zapewne wie o Minecraftcie wszystko – a jest to niezwykle popularna wśród młodszych i starszych graczy gra komputerowa, która doczekała się wielu wersji, gadżetów a także własnej serii klocków lego. Na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury w Wojkowicach dzieci zajmowały się właśnie grą, wykorzystując w trakcie zabawy zdobytą wcześniej wiedzę o programowaniu. Przed nami jeszcze jedne zajęcia z robotyki, które odbędą się 31 lipca i na nie również obowiązują wcześniejsze zapisy oraz opłata. Zapraszamy!

Świat gier Minecraft to nieskończone możliwości projektowania zabawy i konstruowania własnych historii. Organizatorzy warsztatów z robotyki wykorzystują w czasie zajęć specjalną edukacyjną wersję gry, która umożliwia odkrywanie świata poprzez budowanie obiektów i wykonywanie określonych zadań. Dzieci bawiąc się jednocześnie poznają działanie algorytmów i przy pomocy specjalnych bloków budują obiekty oraz postaci ucząc się programowania w środowisku wizualnym. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali do dyspozycji własne stanowisko pracy z laptopem i z dużym zaangażowaniem oraz skupieniem oddali się fascynującej przygodzie w świecie Minecraftu.